Zastosowanie klejów elektroprzewodzących

Klej elektroprzewodzący cechuje się innowacyjnością i jest to coraz częściej świetna alternatywa do tradycyjnych sposobów lutowania. Klej posiada właściwości, które są odpowiednie podczas wytwarzania wszelkich połączeń elektrycznych na tworzywach cechujących się sporą wrażliwością na temperaturę. Tego typu rozwiązanie różni się od lutowania tym, że temperatura podczas krzepnięcia jest dużo mniejsza niż temperatura podczas standardowego lutowania.

​Co to są kleje elektroprzewodzące?

Klej elektroprzewodzący jest produkowany z żywicy epoksydowej bądź akrylowej, która wzbogacona jest cząstkami metalicznymi. Często do tego celu stosuje się płatki srebra. Takie rozwiązanie pozwala na efektywny przepływ energii elektrycznej, a zawarte cząsteczki metali zapewniają sporą przewodowość. Dużo wyższa zawartość płatków metalicznych w takim kleju pozwala lepiej przewodzić prąd. Jednakże często wiąże się to ze zwiększeniem w kosztach produkcji, co powoduje wyższą cenę tego typu klejów.

Stosowanie standardowego wypełniacza w klejach, powoduje często problemy podczas dozowania kleju, a mianowicie: pojawianie się pęcherzyków, zbyt lepka konsystencja lub nierównomierne dawki. Dobrze dobrane płatki srebra polepszają znacząco jakość w zastosowaniu klejów elektroprzewodzących, jednakże musi być właściwa wielkość, ilość, a także kształt.

​Zastosowanie klejów elektroprzewodzących

Kleje elektroprzewodzące jest to bardzo efektywny zamiennik lutowania i odnajduje zastosowanie podczas łączenia wszelakich elementów elektronicznych czy elektromechanicznych. Kleje posiadają większą elastyczność niż lutowia. Dzięki temu lepiej będą znosić wibracje. Skład takich klejów nie posiada rozpuszczalników i ołowiu, a one same charakteryzują się dość sporą odpornością na zmieniające się warunki atmosferyczne, od deszczu, kończąc na śniegu lub niskich temperaturach. Kleje elektroprzewodzące pozwalają na użycie ich na podkładach ze szkła lub bakielitu.

Kleje przewodzą można stosować podczas naprawy styków oraz obwodów drukowanych w różnych urządzeniach elektronicznych czy w naprawach ścieżek przewodzących w ogrzewanych szybach w samochodzie. Świetnie tez nadają się do wszelkiego łączenia elementów elektronicznych bądź elektromechanicznych.

Klej elektroprzewodzący dostępny jest w ofercieElektronika.mcc.pl.

Dodaj komentarz