Kamery inspekcyjne

Kamera inspekcyjna jest urządzeniem stosowanym przez specjalistów w celu wykonania przeglądu instalacji i wykrycia ewentualnych nieszczelności, a także do wykonania przeglądu np. rurociągów i określenia stopnia ich skorodowania. Urządzenia te wykorzystuje się w instalacjach wentylacyjnych, kanalizacyjnych i wodnych. Majsterkowicze również mogą korzystać z tego typu urządzenia na swoje potrzeby domowe.

Jak wybrać kamerę inspekcyjną?

Kamery inspekcyjne do rur stanowią wyposażenie wielu hydraulików. Przy zakupie takiego urządzenia na własne potrzeby uwagę należy zwrócić przede wszystkim na funkcjonalność i wygodę stosowania. Podstawową cechą, jaką trzeba mieć na względzie, jest żywotność energetyczna kamery. Akumulatory dobrej jakości są gwarancją lepszej pracy urządzenia i pozwalają uniknąć sytuacji, w której kamera niespodziewanie się wyłączy. Dlatego też kupowanie najtańszych kamer nie jest dobrym rozwiązaniem – zdecydowanie lepiej jest postawić w tym wypadku na jakość.

Podczas pracy z kamerą inspekcyjną do rur nikt nie jest w stanie przewidzieć, po jakim czasie uda się zlokalizować usterkę, dlatego dobry akumulator powinien wytrzymać przynajmniej pięć godzin pracy. Kluczową wagę odgrywa również oświetlenie. Wpływa ono na funkcjonalność i użytkowanie urządzenia, dlatego warto zwrócić uwagę na jego parametry. Oświetlenie LED doskonale sprawdza się podczas pracy w ciemnych miejscach, przyspiesza i ułatwia wykonywaną pracę, kamera z tego typu oświetleniem jest więc bardzo dobrym wyborem.

Rodzaje kamerek inspekcyjnych

Podział kamerek inspekcyjnych zależy od zakresu średnicy rur, w jakich będą wykonywane prace. Minikamery inspekcyjne pozwalają na swobodną pracę w zakresie od 20 do 100 milimetrów. Zastosowanie znajdują wśród hydraulików, monterów instalacji wodno-kanalizacyjnych, a także w firmach zajmujących się udrażnianiem kanalizacji.

Profesjonalne kamery inspekcyjne do rur stosowane są m.in przez zakłady wodociągów kanalizacyjnych, spółdzielnie mieszkaniowe czy przedsiębiorstwa gospodarek komunalnych. Zakres pracy obejmuje średnicę o przedziale od 50 do 350 milimetrów. Istnieją jeszcze profesjonalne kamerki samojezdne, które zastosowanie znajdują w zakładach wodociągowych, kanalizacji oraz w profesjonalnych firmach, które zajmują się budową oraz remontem sieci kanalizacyjnych.

Kamery inspekcyjne do rur dostępne są w oferciepascalpolska.pl

Dodaj komentarz