Producent ekogroszku o wysokich parametrach

Ekogroszek może zdecydowanie charakteryzować się bardzo różnymi parametrami. Ma to niebagatelne znaczenie dla jego jakości, a ostatecznie oznacza to także dla nas mniejsze wydatki na opał. Im lepsze parametry, tym zazwyczaj większa jego kaloryczność, a to przekłada się na mniejszą ilość opału do ogrzewania domu zimą.

Ekogroszek hurt, czyli na jakie parametry zwrócić uwagę

Dobrej jakości tego rodzaju opał musi przede wszystkim charakteryzować się odpowiednią granulacją. Są to bryłki o wielkości od 5 do 25 mm – tylko takie nadają się do nowoczesnych pieców z automatycznym podajnikiem. Najbardziej kluczową kwestią jest jednak przede wszystkim jego kaloryczność, która decyduje o tym, ile uzyskamy z niego ciepła. Wartość ta nie powinna być niższa niż 23 MJ/kg.

Istotne parametry to także wilgotność, spiekalność, a także zawartość siarki. Producent ekogroszku dokłada szczególnych starań, aby ekogroszek hurt odznaczał się wilgotnością poniżej 10%. Dzięki temu kaloryczność opału znacząco wzrasta. Również im niższa spiekalność, tym dla nas lepiej. Oznacza to ekogroszek lepiej się spala i nie generuje dużej ilości popiołu.

Zawartość siarki powinna być jak najniższa. Ma ona negatywny wpływ nie tylko na nasze środowisko, ale może także przyspieszać erozję kotła. W połączeniu z wilgotnym opałem te wartości jeszcze bardziej wzrastają.

Ceny koksu opałowego – jakie mają znaczenie?

Ceny ekogroszku mogą być bardzo różne. Nie zawsze jest ona wyznacznikiem jego jakości, ale trzeba się również liczyć z tym, że tańszy ekogroszek hurt zazwyczaj ma gorsze parametry, dlatego warto na nie zwracać uwagę.

Producent ekogroszku w przewiduje korzystne rabaty i obniżki, np. w okresie ciepłych miesięcy, gdy używamy ekogroszku głównie do ogrzewania wody. Na niższą cenę może się także przekładać rodzaj opakowania. Ceny koksu opałowego zakupowanego luzem mogą być nieco niższe niż tego w workach.

W workach czy luzem?

Producenci ekogroszku posiadają w ofercie opał pakowany w wygodne worki, ale można go również zakupić luzem. Ekogroszek w workach to bardzo wygodna i bardziej czysta alternatywa.

Opał zakupowany luzem również ma swoje zalety – przede wszystkim widzimy dokładnie, co kupujemy. Jednak jego przechowywanie jest zdecydowanie mniej wygodne.

Dodaj komentarz