Rodzaje drzwi wewnętrznych – jaki materiał warto wybrać?

Drzwi wewnętrzne wykonuje się z wielu materiałów. Jakie z nich stosowane są najczęściej w domach i mieszkaniach? Oto przegląd najpopularniejszych modeli!

Wewnętrzne drzwi z płyty HDF

Są to obecnie najczęściej używane drzwi wewnętrzne, które oferowane są w różnorodnych wariantach. Wyróżniają się przystępnymi cenami i są trwałe, dlatego mogą posłużyć na lata.

Takie drzwi produkowane są z płyt drewnopochodnych, które określane są również jako drzwi HDF. Mogą mieć one konstrukcję płytową – składają się z jednej płyty tworzącej jednolitą nawierzchnię, albo konstrukcję ramową – składają się z wielu płyt, które tworzą ramę i wypełnienie. Wewnątrz najczęściej wykonane są one ze stabilizującego materiału typu plaster miodu albo płyt wiórowych.

W tym przypadku producent drzwi może wykończyć je za pomocą różnych rodzajów oklein, na przykład mogą być to okleiny o fakturze drewna, okleiny jednokolorowe, na przykład matowe albo dające efekt lakierowania.

Wewnętrzne drzwi drewniane

Drugim rozwiązaniem są drzwi drewniane, które Producent drzwi może wyprodukować z różnych gatunków drewna, na przykład sosnowego, dębowego czy bukowego. Są bardzo trwałe, ale dość drogie.

Drewniane drzwi są oferowane w naturalnych wybarwieniach, ale również mogą być malowane na różne kolory, na przykład popularne są drzwi białe i drzwi czarne.

Ze względu na unikatowy charakter drewna każde drzwi drewniane wewnętrzne mają inny wygląd, co powoduje, że są one jedyne w swoim rodzaju.

Wewnętrzne drzwi fornirowane

Ciekawym wyborem będzie również zamówienie drzwi fornirowanych. W tym przypadku producenci drzwi stosują konstrukcję jak w drzwiach z płyt, natomiast z zewnątrz wykańczają ją za pomocą forniru – cienkiej warstwy naturalnego drewna.

Z tego względu fornirowane drzwi charakteryzują się stylowym, naturalnym wyglądem, ale jednocześnie mają one nadal przystępne ceny. To powoduje, że są one często wybierane przez wiele osób, które poszukują rozsądnych kompromisów w zakresie wyposażenia wnętrz.

Wewnętrzne drzwi szklane

Do wnętrz domów i mieszkań wybrać można również drzwi szklane. Takie drzwi wykonuje się ze specjalnego rodzaju szkła – szkła hartowanego, które wyróżnia się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Szklane drzwi doskonale nadają się do nowoczesnych aranżacji, ale również można dostosować je do przestrzeni urządzonych tradycyjnie. Do wyboru jest wiele ciekawych modeli, na przykład można zdecydować się na loftowe drzwi w czarnej ramie z dekoracyjnymi szprosami albo na minimalistyczne drzwi wykonane z tafli szkła mrożonego lub mlecznego.

Dodaj komentarz