Pamiętaj o dzwonku!

Urządzanie domu pochłania tyle czasu, że często zapominamy o pewnych wydawać by się mogło błahych, drobnych rzeczach. Wybór każdego nawet najmniejszego elementu wyposażenia wymaga głębszego zastanowienia i przede wszystkim rozwagi, bo zawsze pamiętać należy, że to, co wybierzemy służyć będzie domownikom przez długi czas.

Niepozorny dzwonek do drzwi

Dzwonki do drzwi potrzebne są tam, gdzie zewnętrzne drzwi są często zamykane na klucz. Pod uwagę możemy wziąć także zamykane furtki. Dzięki sygnałowi, dzwonki do domu informują o przybyciu gości. Sygnał dzwonka jest dużo bardziej skuteczny od tradycyjnego pukania, więc nic dziwnego, że na jego montaż decydują się niemal wszyscy. Funkcja dzwonków do drzwi jest zatem bardzo ważna, a jednak często pomijana i dyskryminowana podczas urządzania domu.

Jaki dzwonek wybrać?

Na rynku jest setki tysięcy modeli dzwonków, więc przed nabyciem dobrze jest zrobić małe rozeznanie i wybrać się na zakupy już z gotowym pomysłem. Kwestie jakie należy rozważyć, to czy dzwonek ma być bezprzewodowy, czy przewodowy, jaki dźwięk ma wydawać podczas informowania o wizycie oraz jak ma wyglądać. Dzwonki do drzwi przewodowe są nieco bardziej skomplikowane w montażu (właśnie przez posiadanie kabli), a także w ewentualnym serwisowaniu. Zaletą jest niska cena, bo najtańsze wersje nabyć można już nawet za kilkanaście złotych. Bezprzewodowe dzwonki do domu są droższe, jednak praktyczniejsze przez brak okablowania. Dzięki braku przewodów można montować je w dowolnym miejscu, niekoniecznie obok drzwi. Zasilane są bateriami lub akumulatorkami. W każdym sklepie elektrycznym lub oferującym sprzęt do domu znaleźć można powyższe dzwonki sklep dodatkowo może oferować odpłatną usługę montażu, co ważne jest szczególnie dla samotnych kobiet lub ludzi starszych.

Chyba najistotniejszą kwestią jest jednak dźwięk dzwonka. To on będzie odpowiadał za informowanie nas o wizycie gości, więc dobrze, aby był raczej przyjemny dla ucha. Dzwonki do drzwi mogą posiadać jeden dedykowany dźwięk, lub pozwalają wybrać sygnał powiadomienia z kilku zainstalowanych w urządzeniu. Ważna kwestia to regulacja siły głosu dzwonka, której niestety nie posiadają najtańsze modele.

Na koniec warto zwrócić uwagę na wygląd dzwonka. Powinien pasować stylem do wnętrza, a przycisk dobrze jeśli by się komponował w jakiś sposób z drzwiami, na przykład kolorystycznie, a jeśli jest zamontowany na ścianie, powinien harmonizować z kolorem elewacji. Odnośnie samego przycisku, powinien być zamontowany pod dachem i być odporny na wilgoć i zmiany temperatury.

Dodaj komentarz