Kontenery na gruz

Budowa, remont wielki i mały, ocieplenie strychu, wymiana podłóg, przebudowa piwnic – w trakcie każdego z tych przedsięwzięć powstają budowlane śmieci, które najwygodniej zapakować do wynajętych kontenerów.

Śmieci z budowy, czy remontowanego mieszkania, zawsze stanowiły kłopot. W dobie świadomości ekologicznej, nikt już raczej nie wyrzuci odpadków do lasu, ani nie zakopie ich w ogródki, jak do drzewiej bywało. A jednak w jakiś sposób trzeba się tego wszystkiego pozbyć. W tym celu warto przeglądnąć oferty firm, oferujących wynajem kontenerów. Dlaczego?

Kontenery na gruz

Podczas prac budowlanych powstaje mnóstwo śmieci. Najtrudniejsze z nich w utylizacji są te o wielkich gabarytach. Fragmenty murów, stare cegły, kafelki, skute zaprawy, tynki, zwalone piece nierzadko tworzą sterty gruzu, na które składają się duże, ciężkie kawałki. Takie śmieci najlepiej od razu wyrzucać wprost do kontenerów na gruz. Dzięki temu porządek zaprowadzimy bardzo szybko i oszczędzimy sobie mozolnego przenoszenia rumowiska na zakończenie prac. Wynajęte kontenery budowlane podstawiane są na budowę, często tuż pod oknem pomieszczenia, w którym trwa remont. Jeśli prace wykonywane są na piętrze, otwór w ścianie łączy z kontenerem na gruz plastikowa rynna. Betonowe odpadki szybko i bezpiecznie lądują w budowlanym kontenerze.

Bez segregacji

W gospodarstwie domowym niemalże każdy bardziej lub mniej dokładnie segreguje śmieci. Na budowie po prostu nie ma na to czasu, a bywa to również niemożliwe, ponieważ folie i kartony połączone są z tynkiem czy wełną mineralną. Jeśli wynajmiemy kontener budowlany, nie musimy martwić się obowiązkiem segregacji odpadów. Zapłacimy za wagę naszych śmieci, bez względu na to, co wyrzucimy. Często nawet wspomniane kontenery na gruz, oferują możliwość pozbycia się nie tylko elementów betonowych.

Wygodne kontenery budowlane

Śmiało można polecić wynajem kontenerów każdemu, kto planuje mniejszy lub większy remont. Dzięki swojej wytrzymałości mechanicznej pomieszczą naprawdę wiele nawet ciężkich śmieci. Ich mobilność podnosi wygodę użytkowania. Odpadki znajdą się w jednym miejscu, zabezpieczone na czas składowania i transportu. Wreszcie nie musimy martwić się o to, co wyrzucamy – po prostu pakujemy do wynajętego kontenera wszystko to, co już jest dla nas zbędne. Nierzadko przy takiej okazji sprzątniemy również garaż czy strych. Kontener budowlany pomieści naprawdę wiele naszych gratów.

Dodaj komentarz