Prawidłowa eksploatacja przydomowych oczyszczalni

Jedną z wiodących na rynku firm, która od blisko dwudziestu lat zajmuje się produkcją preparatów używanych do utrzymania i konserwacji przydomowych oczyszczalni ekologicznych jest Biozym. Dziś w ofercie firmy znaleźć można również inne interesujące i przydatne produkty ekologiczne takie jak np. płyny do mycia, żele do WC, kompostery czy tabletki enzymatyczne Biozym.

Ekoprodukty w przydomowych oczyszczalniach

Każdy posiadacz przydomowej oczyszczalni ekologicznej wie, jak wygodna i tania jest jej eksploatacja w porównaniu z typowym szambem. Oszczędzamy swój czas i pieniądze nie musząc pamiętać o uciążliwym, częstym zamawianiu wywozu nieczystości, ponieważ oczyszczalnia redukuje je do absolutnego minimum samoczynnie dzięki regularnemu dodawaniu bakterii, które są jednym ze składników preparatów do oczyszczalni Biozymu. Dzięki oczyszczalni i systemowi drenaży, nieczystości wywozi się średnio raz na dwa lata. Jeśli chcemy, żeby system funkcjonował bez zarzutu, musimy, oprócz bakterii, zapewnić mu dobrą, czyli pozbawioną chemii w jak największym stopniu jakość ścieków. Dlatego zwłaszcza w kuchni i łazience stosujmy odpowiednie preparaty – ekologiczne tabletkibiozym do zmywarek czy odpowiednie enzymatyczne płyny do czyszczenia, które nie niszczą mikroflory oczyszczalni i nie szkodzą naszemu ogrodowi i środowisku wydostając się wraz z wodą poprzez drenaż.

Dlaczego preparaty ekologiczne?

Można by postawić hipotezę, że zastosowanie zwykłych preparatów opartych na chemii a następnie uzupełnienie oczyszczalni w bakterie jest wystarczającym zabiegiem dla jej prawidłowego funkcjonowania. Rzeczywiście, nieczystości prawdopodobnie zostaną zredukowane i nie będzie konieczności wywozu, ale oczyszczalnia nie będzie pracować prawidłowo. Preparaty eko dzięki enzymom nie tylko zapewniają żywotność bakteriom, ale również odpowiednie oczyszczenie rur instalacji i drenażu, co zapewnia prawidłowy odbiór zużytej wody i jej emisję już oczyszczonej i pozbawionej chemii na zewnątrz systemu.

Tabletki enzymatyczne Biozym

Jednym z najczęściej używanych w domu sprzętów jest zmywarka, która odprowadza do oczyszczalni spore w skali roku ilości wody wraz z środkiem myjącym. Dlatego warto szczególnie w tym przypadku zadbać, żeby zużyta woda była jak najwyższej jakości i pozbawiona chemii. Dlatego eksperci zalecają do zmywarek szczególnie w domach z systemem oczyszczalni, ekologiczne tabletkibiozym, które nie tylko zapewniają biologiczny rozpad nieczystości, ale również chemiczną czystość odprowadzanej do oczyszczalni wody.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://sklepekozet.pl/pl/producer/Biozym/19

Dodaj komentarz