Na jakie lampy do salonu postawić wiosną 2019?

Plafon do salonu, a może żyrandol inspirowany stylem prowansalskim? Na jaką lampę sufitową zdecydować się w tym roku, jeżeli aranżacja salonu czy pokoju dziennego dopiero przed nami? Jaki model wybrać, by za pomocą oświetlenia stworzyć magiczny klimat w domu? Poniżej kilka podpowiedzi i sugestii dekoratorskich.

Plafoniera czyli plafon do salonu

Plafoniera to lampa zawieszona bardzo blisko sufitu, która ma płaski kształt, a zatem w niewielkim stopniu odznacza się w wystroju pomieszczenia, jest niezwykle dyskretna i elegancka. Jeżeli z jakiegoś powodu ktoś chciałby uspokoić swoje wnętrze i nie dodawać mu już więcej charakteru za pomocą lampy, powinien pomyśleć właśnie o plafonie. Lampy sufitowe plafony idealnie sprawdzają się nie tylko do salonu, ale też na przykład do łazienki. Poza tym ten rodzaj lamp jest wręcz idealny do przestrzeni biurowych. Modne lampy sufitowe plafony LED, które dyskretnie zdobią pomieszczenie, a także zapewniają równomierny rozkład światła, to rodzaj oświetlenia zdecydowanie godny polecenia. Poza tym plafon zawsze przyda się w innym pomieszczeniu w domu, nawet jeżeli w salonie po jakimś czasie zawiśnie coś innego.

Lampy nowoczesne do salonu

Miłośnicy nowoczesnych lamp z pewnością będą usatysfakcjonowani trendami w designie oświetlenia na rok 2019. To właśnie teraz propozycje projektantów lamp są niezwykle nowoczesne, a lampy takie mogą stanowić jedną z głównych ozdób w pokoju. Wciąż bardzo popularne są różnego rodzaju lampy z wykorzystaniem tylko i wyłącznie ozdobnych żarówek. Poza tym efektownie wyglądają lampy gięte z metalu, do których również przykręca się ozdobne żarówki. A czy wspominany we wstępie żyrandol inspirowane stylem prowansalskim będzie nadal na topie? Niestety nie. Styl rustykalny powoli odchodzi w niepamięć, bardziej modny jest teraz właśnie styl nowoczesny, styl industrialnym, a także styl skandynawski. Jednocześnie opisywana wcześniej plafoniera to dobry wybór dla tych osób, który na zakup lampy nie chcą przeznaczyć sporych kwot, dla których lampa sufitowa nie ma aż tak dużego znaczenia dekoracyjnego. Dyskretny i prosty plafon do salonu można kupić już nawet za 200 zł, pewnością będzie prezentował się lepiej niż niejedna inna lampa w tej cenie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://lampykemar.pl/5-plafoniery

Dodaj komentarz