Jakie mopy przemysłowe wybrać?

Wysokiej jakości mopy przemysłowe znacząco ułatwiają i przyśpieszają sprzątanie, dlatego też warto postawić na porządny sprzęt, który nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie. Na rynku oferta jest naprawdę bardzo szeroka, dlatego warto dowiedzieć się, na które elementy należy zawracać szczególną uwagę przy zakupach.

Mopy przemysłowe do zadań specjalnych

W pierwszej kolejności warto poważnie zastanowić się nad tym, jakie rodzaje mopów przemysłowych dostępnych jest na rynku. Każdy poszczególny sprzęt przeznaczony jest do zupełnie innych zadań, dlatego też warto poznać zalety i wady poszczególnych rozwiązań. Praktycznie każdy szanujący się producent ma w swojej ofercie sprzedażowej mopy profesjonalne sznurkowe, paskowe i płaskie. W dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również mopy do sprzątania okrągłe obrotowe i parowe, które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych.

Idealny mop sznurkowy

Jak łatwo się domyśleć, największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście popularne mopy sznurkowe, które mogą być wykonane z wielu różnych materiałów. W profesjonalnych sklepach można nabyć głównie bawełniane mopy do sprzątania, które doskonale chłoną wodę i co najważniejsze można je solidnie wycisnąć. Modele te idealnie pasują do każdego rodzaju podłoża. Najbardziej wymagający użytkownicy powinni postawić na mopy profesjonalne z mikrofibry, które rewelacyjnie radzą sobie z kurzem i wszelkimi zabrudzeniami. Ich największą zaletą jest to, że nie pozostawiają nieprzyjemnych smug. Warto wspomnieć także o mopach z włókien syntetycznych, które nadają się jedynie do mycia paneli laminowanych i drewnianych podłóg.

Mopy paskowe

Mopy paskowe w chwili obecnej są najlepszą alternatywą dla powyżej opisanych mopów sznurkowych. Godne uwagi są nowoczesne mopy z irchy, które doskonale nadają się do osuszania podłogi. Mopy z irchy nie pozostawiają smug, dlatego też podłogi prezentują się bardzo okazale. Warto postawić także na solidne mopy z paskami z mikrofibry, które doskonale wchłaniają wodę i dają się swobodnie wycisnąć. Dzięki porządnym mopom nie trzeba używać nawet silnych detergentów, aby przywrócić pierwotny blask poszczególnych powierzchnią. Warto inwestować w mopy od renomowanych producentów, dzięki którym można zaoszczędzić sporo czasu i nerwów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://mopy-ceg.pl/

Dodaj komentarz