Balustrady całoszklane – specyfika aranżacyjna

W nowoczesnym budownictwie balustrady całoszklane są czymś standardowym i oczywistym. Mało tego – dla wielu posiadaczy domów i dużych, piętrowych mieszkań są one prawdziwym obiektem pożądania. I właśnie dlatego warto zastanowić się, co jest w nich tak pociągającego.

Lekka konstrukcja

Oparcie balustrady całoszklanej na – jak sama nazwa wskazuje – szkle, to bardzo ciekawy zabieg wizualny. Dzięki temu uzyskuje się całkiem ciekawy efekt dekoracyjny, który dosłownie poraża lekkością. Tak zaprojektowana konstrukcja balustrady prezentuje się lekko i wyjątkowo. I właśnie dlatego warto ją mieć!

Ale to nie wszystko. W całości przeszklona balustrada to świetne rozwiązanie dla osób, które mają do dyspozycji jasne, przeszklone wnętrze. Dzięki temu światło słoneczne będzie z łatwością przenikać przez elementy konstrukcyjne balustrady, co w naturalny sposób przełoży się na komfort przebywania w takim wnętrzu.

Funkcjonalne i trwałe

Kolejną, bardzo ważną zaletą balustrad całoszklanych jest ich funkcjonalność i niezawodność. Zastosowane do ich produkcji szkło jest niezwykle twarde, a w razie stłuczenia rozbija się na kawałki, które nie ranią człowieka. Co więcej, jest ono całkowicie odporne na chociażby wilgoć, czego naturalnie nie można powiedzieć o stali.

Na uwagę zasługuje również fakt, że balustrady całoszklane są bardzo łatwe w czyszczeniu. Do usuwania z ich powierzchni zabrudzeń nie trzeba stosować żadnych zaawansowanych i specjalistycznych środków czyszczących. Wręcz przeciwnie – wystarczy zwykły płyn do mycia szyb. I jeszcze jedno: ważne, aby nie pozostawiał on po sobie smug.

Korzystna cena

Mocną zaletą balustrad całoszklanych jest niska cena ich montażu. Wynika ona zarówno z zastosowanej technologii łączenia, jak również z braku potrzeby kupowania wielu metalowych elementów. W przeciwieństwie do balustrad metalowych, nie ma tu np. elementów wykonanych z wysokiej jakości, szlachetnej stali.

Podsumowując, inwestycja w balustrady wykonane z całości ze szkła to duża korzyść dla inwestora. Piękny i nowoczesny wygląd, ciekawa stylizacja i funkcjonalność, to niewątpliwe zalety tego skądinąd ciekawego architektonicznie rozwiązania. Może więc warto wprowadzić je również i do własnego domu lub mieszkania?

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.

Dodaj komentarz