Jakie zalety posiada zautomatyzowana paletyzacja kartonów?

W nowoczesnych przedsiębiorstwach wdrażane są innowacyjne rozwiązania technologiczne, dzięki którym realizowane proces odbywają się sprawniej oraz wydajniej. Oczywiście jest to spora inwestycja, która wymaga dokładnego przeanalizowania wszelkich korzyści. Paletyzacja kartonów możliwa jest dzięki zastosowaniu specjalistycznych robotów – najczęściej są one projektowane od podstaw, a wszystko zależy od indywidualnych potrzeb.

Wysoka efektywność pracy

Ręczne układanie towarów na paletach jest mało efektywne. Wynika to z faktu, że proces ten wymaga dużego zaangażowania obsługi. Zautomatyzowana paletyzacja kartonów to skuteczny sposób na poprawę wydajności. Warto zaznaczyć, ze praca może odbywać się nawet przez całą dobę.

Ważne jest to, aby robot do paletyzacji kartonów został prawidłowo zaprojektowany. Liczą się takie parametry, jak np. masa manipulatora, udźwig chwytaka, zasięg, liczba cykli, powtarzalność oraz wiele innych. Nie można zapomnieć również o elementach dodatkowych, które zwiększają funkcjonalność sprzętu.

Optymalizacja kosztów

Ręczna paletyzacja kartonów wymaga zatrudnienia kilku, a nawet kilkunastu pracowników, a wszystko zależy od skali prowadzonej działalności. Wiadomym jest, że każda dodatkowa osoba stanowi spore obciążenie finansowe dla przedsiębiorstwa. Właśnie dlatego zautomatyzowany robot wydaje się być znakomitym sposobem na to, aby zoptymalizować koszty.

Maszyna do paletyzacji kartonów to jednorazowy wydatek. Oczywiście konieczna jest także systematyczna konserwacja, która zmniejsza ryzyko wystąpienia awarii, jednak nadal jest to rozwiązanie opłacalne pod względem ekonomicznym.

Bezawaryjna praca

Profesjonalne roboty do paletyzacji kartonów uchodzą za bezawaryjne, a jednocześnie wydajne. Są one wykonywane z certyfikowanych komponentów, które przetrwają nawet najbardziej intensywną eksploatację. Nie trzeba więc obawiać się przedwczesnych uszkodzeń, czy też awarii.

Należy pamiętać, że wszystkie sprzęty przemysłowe wymagają regularnego przeglądu, a także wymiany części eksploatacyjnych. Są to intensywnie użytkowane sprzęty, które bez fachowego serwisu nie zachowają swojej sprawności. Nie jest to jednak uciążliwe zadanie z punktu widzenia użytkownika.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Trinitec.

Dodaj komentarz