Na jakie zawiesia linowe warto postawić?

W przemyśle największym zainteresowaniem od lat cieszą się stalowe zawiesia linowe, które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych. Ich szeroka popularność wynika przede wszystkim z bardzo przystępnej ceny oraz dość szerokiego zastosowania.

Szeroka i różnorodna oferta

Zawiesia linowe dostępne są w wielu wariantach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Producenci są w stanie zaproponować nie tylko najprostsze pęta, ale również zdecydowanie bardziej skomplikowane konstrukcje wielocięgnowe.

Do wyboru są zawiesia zaciskane i zaplatane, które w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Jeżeli chodzi o wytrzymałość, to warto postawić na zawiesia, które wykonane są w 100% z liny stalowych dodatkowo ocynkowanych. Oryginalne cięgna mogą być zakuwane i zalewane. Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem będą zawiesia, które spełniają normy europejskie. Tylko certyfikowane produkty zapewniają bezpieczeństwo i niezawodność nawet w bardzo nietypowych warunkach.

Jakie zawiesia wybrać?

W branży transportowej doskonale sprawdzą się zawiesia linowe wykonane z lin z rdzeniem organicznym. Godne uwagi są przede wszystkim modele zaciskane tuleją aluminiową, która zgodna jest z odpowiednimi normami PN-EN 13414.

Większość renomowanych producentów zaciska liny specjalną tuleją cylindryczną. Istnieje również możliwość wykonana zaprasowania stożkowego. Zaciski tego typu wykonywane są najczęściej na indywidualne życzenie klientów. Największą zaletą tego typu technologii jest przede wszystkim to, że można przeciągać zawiesia pod ładunkiem bez ryzyka zaklinowania.

Nowoczesne zawiesia typu Flamandzkie oko

W ostatnim czasie coraz więcej osób inwestuje w niezawodne zawiesia linowe typu flamandzkie oko. Zawiesia tego typu charakteryzują się specjalnie wykonaną pętlą przez zaplot oraz zaprasowanie. Tego typu konstrukcja zapewnia 100% bezpieczeństwo dla minimalnych odciążeń.

Do największych zalet zawiesi typu flamandzkie oko należy zaliczyć zwiększoną odporność na zużycie oraz możliwość pracy nawet przy temperaturze około 400°C. Jest to doskonały wybór przede wszystkim dla tych osób, które w pierwszej kolejności stawiają na korzystny stosunek ceny do jakości.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Cecho.

Dodaj komentarz