Kompensacja mocy biernej

Czy w dzisiejszych czasach jest możliwe zmniejszenie rachunków za pobierany prąd? Otóż jak najbardziej jest to wykonalne. Chcesz płacić mniejsze rachunki? Przeczytaj jak możesz tego dokonać?

Obwód prądu – moc bierna

Zacznijmy może od początku. Jak wiadomo każdy, jakikolwiek obwód prądu posiada trzy rodzaje mocy. A mianowicie jest to moc czynna, bierna i pozorna. W naszym przypadku istotną rolę odgrywa tak zwana moc bierna. Znajduje się ona między źródłem a odbiornikiem energii.

Kompensacja mocy biernej

Pewnie obecne jest nam pojęcie kompensacji mocy biernej. Nic dziwnego. Ale zjawisko to staje się coraz bardziej popularne i jest przede wszystkim korzystne. Zatem warto jeal przybliżyć. Otóż cały proces polega na zmniejszeniu tak zwanego współczynnika mocy biernej. Wpływa ona znacznie na podwyższenie rachunków za prąd. Dlatego też zmniejszając ten współczynnik, możemy obniżyć koszty energii. Dodatkowo kompensacja wpływa pozytywnie na kable i inne elementy zasilające, gdyż wydłuża ich żywotność. Zakup sprzętu do kompensacji nie należy co prawda to najmniejszych wydatków. Jednak obecnie można znaleźć bardzo ciekawe oferty tych urządzeń. Przede wszystkim poleca się stosować tak zwane baterie kondensatorów serii TN. Fachowcy pomogą nam dobrać konkretny model i moc baterii. Zaleca się zakładanie ich tam, gdzie istnieje kilku jednofazowych odbiorców prądu. Co zatem z tą karą za przekroczenie współczynnika mocy biernej? Otóż przez dostawców akceptowanych jest współczynnik, którego wartość waha się między 0,2 a 0,4. Jego przekroczenie skutkuje naliczeniem dodatkowych opłat w postaci kary.

Kompensacja mocy biernej pojemnościowej jest opłacalna wtedy, gdy miesięczne straty wynoszą około 500 złotych. Ceny za indywidualny sprzęt są uzależnione od parametrów i wielkości maszyn.

Chcesz zaoszczędzić na rachunkach za prąd? Nic trudnego. Wystarczy odwiedzić odpowiedni sklep, który oferuje zamontowanie i sprzedaż sprzętu do kompensacji mocy biernej. Dzięki temu unikniesz przekraczania wymaganego wskaźnika, co zwolni Cię z płacenia kar za przekroczenie dozwolonej wartości. Sprawdzaj zatem swoje rachunki i dowiedz się, czy w Twoim przypadku zjawisko kompensacji będzie opłacalne i przydatne. Jeśli tak to wystarczy odrobina chęci i oczywiście funduszy. Następnie możesz cieszyć się zaoszczędzonymi pieniędzmi.

Dodaj komentarz