Jak korzystać z sauny na podczerwień?

Warto wiedzieć, że sauna ir nadal jest niezrozumiała dla zdecydowanej większości osób. Korzystanie z tego rodzaju sauny jest w stanie przynieść znaczną ulgę osobom zmagającym się z różnymi schorzeniami. Systematyczne wizyty w saunie ir rekomendowane są szczególnie osobom cierpiącym na bóle kręgosłupa.

Jak powinno się korzystać z sauny na podczerwień?

Zalecane jest, by wizyta w saunie nie trwała dłużej niż 30 minut. Ponadto w tygodniu można korzystać z omawianego rodzaju sauny maksymalnie trzy razy. Nie jest konieczne także specjalne przygotowywanie się. Trzeba przede wszystkim wziąć prysznic przed wejściem do sauny ir, umożliwi on usunięcie z powierzchni skóry ewentualnych kosmetyków, do których należy zaliczyć żele, kremy czy balsamy do ciała.

Celem wizyty w tego rodzaju saunie jest bowiem rozszerzenie porów skóry, a także pozwolenie jej na zdecydowanie lepsze oddychanie. Należy wiedzieć, że po kilku minutach od wyjścia z sauny pory zaczną się zamykać. Można dopiero wtedy podjąć decyzję o schłodzeniu ciała letnią wodą.

Jakie są przeciwwskazania do korzystania z sauny na podczerwień?

Należy mieć świadomość, że sauna ir nie jest miejscem przeznaczonym dla kobiet w ciąży czy w okresie menstruacji. Przeciwwskazaniem do korzystania z tego rodzaju sauny będą także choroby nowotworowe czy hemofilia. Wizyty w omawianym miejscu nie są również zalecane osobom z problemami z sercem.

Warto również wiedzieć, że lekarz zabroni wizyty w saunie osobom chorym na nerki. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie skonsultowanie się z lekarzem jeszcze przed pierwszą wizytą w saunie.

Kto powinien korzystać z sauny na podczerwień?

Na systematyczne wizyty do sauny powinny zdecydować się osoby zmagające się z bólami kręgosłupa. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę, że różnego rodzaju zwyrodnienia czy dolegliwości bólowe kręgosłupa będą znacznie mniej doskwierać.

Regularnie do sauny powinny również uczęszczać osoby, dla których bóle stawów są codziennością. Sauna ir rekomendowana jest przede wszystkim osobom z bolesnym reumatoidalnym zapaleniem stawów. Nie wszyscy mają świadomość, że pobyt w saunie jest w stanie złagodzić objawy rwy kulszowej. Bardzo duża ulgę odczują także osoby cierpiące na skurcze.

Saunę IR znajdziesz w ofercie Megiw.

Dodaj komentarz