Oświetlenie awaryjne a znaki bezpieczeństwa

Świecące znaki bezpieczeństwa można określić jako jeden z elementów tzw. oświetlenia awaryjnego. Na czym polega taki rodzaj oświetlenia? W jakich miejscach jest wymagany? Odpowiedzi na wyżej postawione pytania znajdziesz w tym artykule.

Jak działa oświetlenie awaryjne?

Oświetlenie awaryjne to rodzaj oświetlenia, który wymagany jest ustawowo w placówkach, które są szczególnie uczęszczane przez ludzi. Takie oświetlenie musi znaleźć się m.in. w kinach, teatrach, urzędach oraz wielu innych placówkach użyteczności publicznej.Oświetlenie awaryjne stosuje się wtedy, kiedy awaria prawidłowego zasilania może przyczynić się do utraty życia lub zdrowia ludzi. Elementem oświetlenia awaryjnego są m.in. znaki bezpieczeństwa, które informują o tym, gdzie znajduje się droga ewakuacyjna.

Jakie rodzaje oświetlenia awaryjnego możemy wyróżnić?

Wyróżnić można dwa podstawowe rodzaje oświetlenia awaryjnego: oświetlenie zapasowe oraz ewakuacyjne. To pierwsze stosuje się w przypadku, gdy chcemy kontynuować dotychczasowe czynności w sposób niezmieniony. Oświetlenie ewakuacyjne natomiast stosuje się wtedy, kiedy wymagana jest ewakuacja osób z budynku. Są to, m.in. wszelkie znaki informujące o drogach ewakuacyjnych. strefach wysokiego ryzyka lub strefach wolnych.

Hybryd – producent znaków bezpieczeństwa

Jeśli jesteśmy właścicielami obiektu użyteczności publicznej, powinniśmy odwiedzić stronę hybryd.com.pl i sprawdzić ofertę producenta. Firma Hybryd posiada w swoim ofercie szeroką gamę znaków bezpieczeństwa oraz innych rozwiązań z dziedziny oświetlenia awaryjnego.

Dodaj komentarz