Instalacje gazowe

Instalacje gazowe w domach jednorodzinnych są obecnie popularną formą ogrzewania budynków. Jest to sposób zupełnie bezobsługowy, który właśnie dzięki temu zyskuje szerokie grono nowych klientów.

Instalacja gazowa w domu – koszt

To, ile kosztuje instalacja gazowa w domu zależy od jego rozmiarów i tego, jakich materiałów będziemy chcieli użyć do wykonania instalacji. Pierwszym etapem, by rozpocząć proces instalacji przyłącza gazowego jest jego projekt. Na tym etapie koszty za projekt dochodzą do 2000 złotych. Cena za projekty jest dosyć wysoka z uwagi na indywidualny charakter każdej nieruchomości. Osoba wykonująca projekt musi bowiem wziąć pod uwagę szereg aspektów, tak by przygotować projekt zgodny z wszelkimi normami i jak najbardziej efektywny. Dlatego tak ciężko jest odpowiedzieć na pytanie: Ile kosztuje instalacja gazowa w domu?

Wycena przyłącza w instalacji gazowej i koszt modułów wewnętrznych

Cena samego przyłącza to około 2000 złotych, Kwota jest oczywiście uzależniona od regionu, długości przyłącza i jego mocy. Powyżej 15 metrów należy doliczyć około 70 złotych za każdy dodatkowy metr przyłącza. Instalacja gazowa będzie wymagała zakupu zbiornika buforowego, którego ceny wahają się w granicach 2000 złotych. Ponadto należy dokupić piec gazowy. Jest to spory wydatek, gdyż ceny takich pieców rozpoczynają się od 8000 złotych, a można taki piec kupić nawet za 20000 złotych. Warto też wiedzieć, iż koszt sterownika do pieca gazowego to w najniższej opcji około 500 złotych. Jednak jeśli zależy nam na najnowocześniejszej technologii za sterowniki z górnej półki można zapłacić nawet kilka tysięcy złotych.

Jak widać na koszt instalacji gazowej w domu ma wpływ bardzo dużo czynników. Wszystko zależy od rodzaju użytej technologii, wielkości pomieszczeń oraz rejonu, w jakim instalacja gazowa ma powstać.

Dodaj komentarz