Czym kierować się wybierając pościel do sypialni?

Wybór pościeli do sypialni, nie jest wcale taki łatwy, jak mogłoby to się wydawać. Ważne jest, aby nie wybierać jej w sposób przypadkowy. Pościel ma bowiem wpływ na jakość i komfort snu. Czym się zatem kierować i na co zwrócić uwagę?

Jaki rozmiar pościeli?

Rozmiar pościeli, dobierany jest oczywiście do wymiaru kołdry i poduszek. Innymi słowy, w momencie zakupu kompletu kołdry i poduszek zapada decyzja, w jakim rozmiarze będzie kołdra. Ważne jest jednak, aby wszystko zostało tu dobrane w sposób właściwy i taki, który odpowiadać będzie indywidualnym potrzebom. W przypadku jednoosobowego łóżka sprawdzi się kołdra o rozmiarze 120×200 lub 140×200. Dla dwóch osób dobrym wyborem będzie kołdra w rozmiarze 160×200.

Z jakiej tkaniny wybrać pościel?

Nie da się ukryć, że jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze pościeli jest materiał, z którego została wykonana. Dużą popularnością cieszy się pościel bawełniana, zwłaszcza pościel oliwkowa wykonana z tego materiału. Taka pościel jest dość praktyczna, ponieważ można ją prać w wysokich temperaturach. Bawełna jest także łatwa w utrzymaniu w czystości. Innym popularnym wyborem jest satyna bawełniana. Jest to odmiana bawełny, jednak o satynowym splocie. Dzięki temu pościel jest bardzo gładka w dotyku. Zaletą tego materiału jest także duża wytrzymałość. Podobnie jak w przypadku pościeli bawełnianej, również i tutaj często wybierana jest Oliwkowa pościel. Uwagę warto zwrócić także na satynę jedwabną. Swoim wyglądem bardzo przypomina satynę bawełnianą. Różnicę czuć jednak w dotyku. Pościel z tego materiału jest w dotyku chłodna i śliska. Wspomnieć można jeszcze o pościeli lnianej. Materiał, jakim jest len, cechuje się dużą wytrzymałością i odpornością na odkształcenia. Poza tym jest bardzo miękki w dotyku.

Jaki kolor pościeli?

Nie tylko sam materiał jest ważny przy wyborze pościeli. Istotny jest również jej wygląd, a zatem kolor. Wspomniano już, że sporą popularnością cieszy się pościel oliwkowa. To niezwykle estetyczny wybór. Pościel oliwkowa pasuje do wielu aranżacji. To również ma duży wpływ na to, że oliwkowa pościel cieszy się sporym zainteresowaniem. Wybierając konkretny kolor pościeli, należy przede wszystkim zastanowić się, czy szuka się koloru pasującego do kolorystyki wnętrza, czy może koloru kontrastującego. To jest już oczywiście kwestią indywidualnych preferencji.

Dodaj komentarz