Nowoczesne trendy w oświetleniu – lampy wiszące

Rodzaj zastosowanego oświetlenia ma bardzo duże znaczenie dla ogólnej estetyki mieszkania oraz jego funkcjonalności – do tej kwestii warto podchodzić rozważnie i mając na uwadze co najmniej dwie kluczowe zasady – oświetlenie powinno być przede wszystkim funkcjonalne, ale nie mniej ważna jest kwestia jego estetyki.

Nowoczesne oświetlenie w domu

Choć w kwestii oświetlenia pojawiło się bardzo wiele innowacji, to wciąż warto stosować ponadczasowe rozwiązania, czyli między innymi lampy stojące oraz wiszące, które można stosować samodzielnie, a także mogą one wzajemnie się uzupełniać. Na uwagę zasługują między innymi nowoczesne lampy wiszące, które są zarówno funkcjonalne, jaki i wpisują się w aktualną modę.

Innowacyjne lampy wiszące sprawdzą się nie tylko we wnętrzach wyjątkowo nowoczesnych, ale również w tych klasycznych – wystarczy po prostu dopasować je stylistycznie do innych elementów wystroju wnętrza salonu, jadalni, kuchni czy łazienki.

Na co zwrócić uwagę przy wiszących lampach?

Nowoczesne lampy wiszące to szeroki wybór bardzo różnych wariantów, które różnią się nie tylko wielkością i długością, ale również ilością zastosowanych lamp, kształtem kloszów, rodzajem zastosowanego materiałów, a także innymi niebanalnymi dodatkami.

Uwagę warto przede wszystkim zwrócić na wielkość klosza – te większe i otwarte na pewno lepiej sprawdzą się w kuchniach czy jadalniach. Istotna jest także długość lampy wiszącej – jeśli posiadamy niskie sufity, to być może lepszym rozwiązaniem będą krótsze lampy wiszące.

Efektowne lampy wiszące

Wśród nowoczesnych lamp wiszących znajdziemy bardzo wiele niezwykle efektownych egzemplarzy, które zwracają uwagę swoim kształtem i rodzajem zastosowanego materiału. Dużą popularnością cieszą się między innymi molekularne nowoczesne lampy wiszące, które przypominają wiązania między cząsteczkami.

Warto także zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanego materiału – w nowoczesnych lampach wiszących dominuje metal, szkło, a także tworzywa sztuczne. Istotna jest także kolorystyka, którą warto dopasować wedle indywidualnych preferencji.

Dodaj komentarz