Oryginalność

W czasach gdy masowa produkcja mebli i elementów wystroju wnętrza jest większa niż kiedykolwiek, coraz więcej osób zwraca się ku bardziej niszowym wyrobom. Poszukiwacze wyrobów i dodatków z duszą do swojego domu, mogą liczyć na bogatą ofertę krajowych i zagranicznych rękodzielników. Dzięki ich unikatowości, mają szansę podkreślić swój indywidualny styl i wyrazić swoją osobowość.

Ozdoba każdego domu

Tak ważny, a tak często niezauważany dodatek większości wnętrz. Dywan, niezależnie od swojego rozmiaru, jeśli tylko jest dopasowany do pomieszczenia potrafi uczynić je przytulnym i miłym dla oka.

Dywan handmade to często o wiele ciekawsze, niż ta dostępna w sklepach z elementami wystroju wnętrz. Wyroby rękodzielnicze tego typu cechuj bogactwo kształtów, faktur i połączeń kolorystycznych. Dzięki temu nie jesteśmy skazani na relatywnie powtarzalną ofertę dużych sklepów i przy niewielkim wysiłku możemy w łatwy sposób sprawić, że nasze wnętrze będzie przytulne i oryginalne.

Rękodzieło

Ciekawie wykonany i kolorystycznie dobrany, dywan handmade może ożywić nasze wnętrze. Jednocześnie warto zaznaczyć, że tego typu wyrób rękodzielniczy zwykle jest o wiele staranniej wykonany, niż swój sklepowy odpowiednik produkowany na masową skalę.

Bardzo często możliwe jest także stworzenie swojego autorskiego projektu dywanu i jego wykonanie przez wybranego artystę-rękodzielnika. Cena takiego wyrobu będzie zwykle znacząco wyższa od sklepowego odpowiednika, jednak będziemy mogli mieć kontrolę nad jego kreacją i wykonaniem. Mamy również wpływ na dobór materiałów z jakich wykonywanych jest dywan, co jest szczególnie istotne w przypadku osób cierpiących na alergie.

Oryginalność

Decydując się na dywany handmade i inne wyroby rękodzielnicze otrzymujemy przede wszystkim produkty unikatowe i oryginalne, które mogą wyróżnić nasz dom i podkreślić nasz charakter. Produkty sklepowe kuszą nas zwykle niższymi cenami, nie mamy jednak poczucia wyjątkowości jakie towarzyszy rękodziełu.

Dywany handmade dają nam poczucie większej autentyczności i realności. Wszak ich wykonanie zostało okupione godzinami bardzo precyzyjnej pracy, w którą ktoś włożył uczucie i serce. Dla tego uczucia warto jest zapłacić nieco wyższą cenę, a w zamian otrzymać unikatowe rękodzieło o najwyższej jakości.

Dywany handmade znaleźć można w ofercie spokko.pl

Dodaj komentarz