Śląskie przedsiębiorstwa skupu

Rejon górnośląski od wielu wieków znany jest z potężnego i dobrze funkcjonującego przemysłu. Zagłębie to znane z górnictwa i hutnictwa było w dziewiętnastym wieku podstawą gospodarki Niemiec zaś po Drugiej Wojnie Światowej fundamentem gospodarki polskiej. Pomimo zawirowań i kryzysów omawiany region wciąż jest potentatem przemysłowym i znacznie wpływa na PKB naszego kraju. Od pewnego czasu w omawianych okolicach kwitnie przemysł skupu metali.

Geneza

Główną przyczyną rozwoju przemysłu skupu jest coraz mniejsza ilość zasobów metali a co za tym idzie stopniowe zwiększanie ich ceny. Jako, że metale to tworzywa, które można przetwarzać powtórnie, już w dziewiętnastym wieku popularne było przetapianie pewnych przedmiotów w inne by zrekompensować braki surowcowe. Ciekawostką jest, że w czasach wojen światowych rekwirowano dzwony kościelne by przetapiać je na armaty i działa.Obecnie szczególnie dynamicznie na obszarze Polski rozwija się przemysłowy skup cyny na co wpływa fakt wyczerpania się krajowych zasobów tego surowca obecnych niegdyś w okolicach miasteczka Gierczyn. Bardzo duża dynamika rozwoju dotyczy też aluminium, stali oraz miedzi ze względu na duży popyt na te surowce.

Najlepsze skupy

Na obszarze Górnego Śląska występuje kilka dużych skupów metali wartych omówienia. W tym artykule zajmę się przedsiębiorstwami z Katowic oraz Dąbrowy Górniczej. Informacje te są ważne zarówno dla osób chcących sprzedać zbędne produkty metalowe jak i odbiorców.

Skup złomu Dąbrowa Górnicza

W Dąbrowie Górniczej przy ulicy Nowocmentarnej od lat działa skup metali o wielkiej renomie i uznaniu. Przeglądając fora internetowe z łatwością natkniemy się na pozytywne opinie zarówno o pracownikach/obsłudze zakładu jak i korzystnych cenach skupu. Zakład przyjmuje kilkanaście różnych gatunków metali. Jedną z oferowanych usług jest skup cyny, cennik przewiduje to pięćdziesiąt złotych za kilogram dostarczonego surowca co stanowi bardzo atrakcyjną cenę. Skup przyjmuje też pięć rodzajów miedzi (ceny około osiemnastu złotych za kilogram), siedem rodzajów aluminium, trzy rodzaje mosiądzu oraz ołów i złom stalowy. Warto więc wykorzystać korzystne ceny jakie oferuje skup złomu dąbrowa górnicza i pozbyć się zbędnych metalowych przedmiotów.

Metale kolorowe Katowice

W stolicy górnego śląska rozwinął się szczególnie skup metali kolorowych. Zakład metale kolorowe Katowice położony na obrzeżach miasta skupuje zarówno molibden, cynk, ołów jak i brąz czy miedź. Ceny są naprawdę konkurencyjne i o około dziesięć groszy wyższe niż w pozostałych skupach Górnego Śląska.

Dodaj komentarz