Detale, które wyróżnią Twoje meble!

Wygląd mebli to jeden z czynników, który może bardzo łatwo przesądzić o tym, w jaki sposób postrzegane są całe wnętrza. Czasami do zmiany nie jest potrzebne wiele. Można na przykład wymienić fabrycznie zamontowane w meblach detale na nowe – bardziej ozdobne, aby diametralnie odmienić wygląd sprzętów. A odmienione meble oznaczają odmienione wnętrza.

Wymiana uchwytów meblowych

Bardzo często najbardziej rzucającymi się w oczy elementami mebli są znajdujące się na nich uchwyty. Uchwyty meblowe w Poznaniu można na przykład wymienić, odwiedzając jeden z wielu sklepów z akcesoriami do mebli, czy akcesoriami domowymi. Coraz częściej tego rodzaju uchwyty można spotkać również w sklepach oferujących ozdobne towary z odległych zakątków świata.

Wymiana uchwytów meblowych w Poznaniu może być również korzystna z innego powodu. Te elementy mebli z reguły zużywają się najszybciej i widać na nich ślady jakie pojawiają się z czasem. Wymiana uchwytów oznacza więc najczęściej wizualne odmłodzenie mebla. Uchwyty meblowe w Poznaniu można znaleźć w bardzo różnych cenach. Zależą one od materiału z jakiego je wykonano, a także rodzaju mebli, do jakich są przeznaczone.

Wymiana okuć, zawiasów, nóżek szafy

Czasami bardzo dużo może dać wymiana okuć i zawiasów mebli. W przypadku starych i lekko podniszczonych sprzętów można uzyskać bardzo korzystne wizualnie efekty. Ozdobne okucia, albo zawiasy w fantazyjnym kształcie na starej szafie, czy komodzie, mogą dodać im niepowtarzalnego charakteru.

Warto zastanowić się również nad możliwościami, jakie daje wymiana nóżek mebli. Można w ten sposób nie tylko nadać meblom nowego charakteru, ale także wpłynąć na ich wysokość. Czasami tak prosta zmiana jak lekkie obniżenie, albo podwyższenie jakiegoś mebla może znacznie zmienić to, w jaki sposób postrzegana jest przestrzeń, w jakiej się ów mebel znajduje.

Malowanie i renowacja mebli

Bardzo dużą zmianę można uzyskać decydując się na przemalowanie mebli na inny niż dotychczas kolor. Pozwala to na uzyskanie wrażenia świeżości i zupełnie nowej aranżacji wnętrza. Nie trzeba się tutaj koniecznie ograniczać – ciekawe efekty może dać pomalowanie mebli we wzory, albo różne kolory. Duże możliwości dają pod tym względem meble o sporych, płaskich powierzchniach.

Jeżeli natomiast nie chcemy, aby stare meble straciły urok, a konieczne jest ich odnowienie – możemy zdecydować się na ich renowację. Na rynku znaleźć można sporo poradników, które krok po kroku wyjaśniają jak się do tego zabrać. Można również skorzystać z usług specjalistów, którzy oferują profesjonalne odnowienie starych mebli z zachowaniem ich oryginalnego wyglądu.

Dodaj komentarz