Lokal pod konkretną działalność

Coraz więcej osób szuka lokalu od konkretną działalność gospodarczą. Nie każde miejsce będzie bowiem idealne pod sklep, pod zakład usługowy, czy pod biuro turystyczne. Dlatego już na etapie poszukiwań, klienci często bardzo dokładnie określają swoje wymogi i preferencje. I warto się skupić tylko na tych miejscach, które je spełniają.

Lokal pod biuro

Lokale do wynajęcia Katowice, w których ma prowadzić biuro prawne jedna osoba będą znacznie różniły się od tych, gdzie miałby powstać zakład kosmetyczny na kilka stanowić. W takim przypadku wystarczy lokal maksymalnie do 50 m2, którego opłaty za miesiąc łącznie nie przekroczą kwoty 2500 zł – 3000 zł. Ponadto, w takim miejscu musi znajdować się biurko, stolik i dwa fotel, przy których będzie można swobodnie przyjmować interesantów. Okolica również nie jest bez znaczenia. Miejsca do parkowania, tereny zielone czy dostęp do komunikacji ma w tym przypadku ogromne znaczenie.

Lokal pod zakład usługowy

Fryzjer, kosmetyczka czy agencja nieruchomości wymaga zupełnie innych standardów. Lokale do wynajęcia katowice pod takie miejsca muszą słynąć z dużo większej powierzchni, przestronnych pomieszczeń oraz znajdować się blisko centrum miasta. Takie miejsca będą charakteryzować się dużo wyższymi cenami, jednak w większości przypadków taka inwestycja jest jak najbardziej opłacalna.

Jakie miejsca najchętniej wybierają wynajmujący?

Jest wiele lokali na wynajem, które tak naprawdę zostają zarezerwowane od ręki. Dzieje się tak dlatego, że naprawdę spełniają określone wymogi, a klienci doskonale w ich przypadku wiedzą, za co płacą. Zazwyczaj to miejsca bardzo dobrze zadbane, czyste, znajdujące się w nowych budynkach przy urokliwych i przyjemnych osiedlach. W ich okolicy można znaleźć także dogodny transport (przystanek tramwajowy, autobusowy, postój taksówek) oraz parking. Dodatkowo, mimo wysokich opłat wynajmu, zazwyczaj bardzo korzystne są dodatkowe opłaty – niski czynsz lub dogodny sposób ogrzewania miejsca zdecydowanie ma wpływ na to, jak dużym zainteresowaniem cieszy się dane miejsce. Ponadto, gdy właściciel firmy chce związać się z określonym lokalem, zazwyczaj ma zamiar zrobić to na dłużej niż np. na rok, czy dwa. Zmiana bowiem siedziby firmy nie zawsze jest korzystna, gdyż klienci bardzo szybko przywiązują się do danego miejsca. Jeżeli współpraca z właścicielem układa się dobrze – warto pozostać w takim miejscu bardzo długo.

Dodaj komentarz