Poręczny pojemnik

Plastikowe pojemniki są w przemyśle coraz popularniejsze. Ułatwiają one logistykę produkcji i transportu usprawniając procesy produkcyjne. Możliwość transportu czy przewożenia lekkich pojemników o niewielkiej masie własnej na zoptymalizowanych paletach za pomocą wózków widłowych pozwala zmniejszyć nakłady pracy ręcznej i zredukować niepotrzebne etaty w przedsiębiorstwie.

Plastikowe pojemniki z przegródkami

Na rynku istnieje wiele wariantów pojemników i kontenerów plastikowych. Największą popularnością cieszą się one w przemyśle spożywczym i przetwórczym gdzie wykorzystywane są do transportu wewnętrznego i zewnętrznego półproduktów, butelek czy puszek. Do tych celów najlepiej służy pojemnik plastikowy z przegródkami. Powszechnie wykorzystuje się pojemniki ażurowe firmy Schoeller Allibert. Modelem wiodącym jest Stacking container o wymiarach: 750mm długości, 500mm szerokości oraz 139mm wysokości. Zaletą tego pojemnika jest fakt wyposażenia go w przegródki, które pozwalają zachować stabilną pozycję w transporcie produktu. W przypadku przewożenia butelek przegródki Stacking containera zapewniają bezpieczeństwo i zapobiegają rozbiciu czy zbędnym wstrząsom.

Bezpieczne wieczko

W przemysłowym transporcie drobnych przedmiotów ważne jest by kontenery, którymi są one przewożone były szczelne i nie miały otworów. Zapobiega to przemieszczaniu się lub wypadnięciu części zawartości. Firma Schoeller Allibert wyszła z inicjatywą również do tych odbiorców wprowadzając na rynek Eureka Euro container. Ten pojemnik cechuje się niewielkimi rozmiarami (długość 600mm, szerokość 400mm, wysokość 140mm) co zapewnia łatwość transportu i przenoszenia. Zaletą tych rozmiarów jest to, że na standaryzowanej palecie 1200mm x 1000mm x 1200mm mieści się aż 40 takich kontenerów. Powierzchnię pakowania pojemnika stanowi 25 litrów a jego waga to niecałe 1,9 kg. Wygodne uchwyty i stabilne rozkładanie masy sprawia iż kontener jest łatwy do transportowania również ręcznego.

Wygoda rolników

Rolnictwo przemysłowe również potrzebuje solidnych opakowań na warzywa, owoce bądź produkty przetwórstwa. Również rolnicy odnajdą wśród produktów Schoeller Allibert coś dla siebie. Eureka Double base to idealny pojemnik do transportu warzyw. Solidne podwójne dno, niewysokie boki i wygodne uchwyty zapewniają łatwość zbioru i transportu plonów.

Dodaj komentarz