Pojemniki plastikowe

Myśląc o pojemnikach przemysłowych, w pierwszej kolejności nasuwają się skrzynki i europalety wykonane z drewna. Czy jednak nie ma czegoś trwalszego? Czegoś, co w łatwy sposób pozwoli zachować porządek na magazynie, produkcji czy w warsztacie? Odpowiedź jest prosta – oczywiście, że jest! Pojemniki plastikowe z przegródkami!

Pojemniki plastikowe z przegródkami

Plastik ostatnimi laty bije rekordy popularności. I nie powinno to nikogo w ogóle dziwić. Dlaczego? Otóż dlatego, że im mniej w obrocie drewnianych skrzyń i palet, tym zdrowsze środowisko. W końcu do stworzenia milionów europalet trzeba ściąć miliony drzew. To z kolei przekłada się na coraz bardziej zubożały ekosystem, coraz bardziej zanieczyszczone powietrze. Dlatego też warto jest stawiać na pojemniki z przegródkami czy skrzynie wykonane z plastiku.

Plastik jako tworzywo sztuczne, ma naprawdę wiele zalet. I żywotność ich jest dłuższa, i warunki użytkowania są znacznie korzystniejsze niż w przypadku pojemników drewnianych. Największą jednak zaletą jest to, że w momencie uszkodzenia czy całkowitego zniszczenia, takie pojemniki z przegródkami można oddać do recyklingu i… otrzymać zupełnie nowy, w stu procentach sprawny pojemnik! Jest to naprawdę świetne rozwiązanie zwłaszcza, jeżeli mowa o firmach produkcyjnych czy motoryzacyjnych.

Pojemniki sztaplowane

Pojemniki sztaplowane idealnie sprawdzają się na magazynach i warsztatach. Dlaczego? Dlatego, że pozwalają segregować drobne elementy a tym samym zachować porządek tam, gdzie na pierwszy rzut oka nie powinno go być.

Pojemniki sztaplowe są wielofunkcyjne. Można je ze sobą łączyć przez co oszczędza się sporo miejsca w magazynie czy w transporcie. Idealnie nadają się do segregowania śrubek, nakrętek, podkładek, nitów, armatury czy innych drobnych elementów stosowanych podczas produkcji. Takie pojemniki są łatwe w utrzymaniu czystości, są higieniczne i mogą służyć przez wiele lat. Nie groźne są im temperatury, gdyż mogą być stosowane zarówno w chłodniach (na przykład do przechowywania warzyw czy owoców), gdzie temperatura cały czas utrzymywana jest na poziomie nawet -20°C czy -30°C. Mogą być również stosowane do przechowywania elementów na zewnątrz, gdzie temperatura będzie sięgać ponad 30°C czy jeszcze więcej.

Pojemniki z plastiku powinny znajdować zastosowanie nie tylko w każdej branży przemysłowej ale i w transporcie – zarówno lądowym, jak i morskim czy powietrznym. Są lekkie, pojemne i można je piętrzyć przez co zmniejsza się powierzchnia przechowywania. Warto inwestować w takie pojemniki i cieszyć się organizacją na każdym etapie produkcji, transportu czy sprzedaży.

Dodaj komentarz