Dlaczego dobre pojemniki magazynowe są naprawdę lepsze?

Zarządzanie magazynami to naprawdę trudna sprawa. W końcu trzeba dokładnie przejrzeć wszystko tak, aby móc pewnym, że naprawdę odpowiadamy za bezpieczeństwo. Niestety wypadki tutaj zdarzają się naprawdę często i równie często niestety jest to wina osób, które popełniły drobny błąd…

Pojemniki magazynowe – jak je wybrać?

No właśnie często takim drobnym błędem jest wybór kuwet magazynowych albo pojemników, które najzwyczajniej w świecie charakteryzują się dość niską jakością. Jakie mogą być wówczas konsekwencje, jeśli mamy właśnie dość kiepskie kuwety magazynowe?

1) brak bezpieczeństwa pracowników

Podstawowy problem to na pewno to, że kiepskie pojemniki magazynowe stanowią dość duże zagrożenie dla bez mała każdego pracownika. Oczywiście przede wszystkim powinna nas tu obchodzić kwestia ludzkiej humanitarności – nie robimy czegoś, co drugiej osobie jest niemiłe. Niemniej jednak, jeśli ten argument niespecjalnie do nas przemawia, to zawsze można pomyśleć o czekających nas konsekwencjach w kwestii odszkodowania, które potrafią być naprawdę przykre, szczególnie w zakresie wypadków w pracy.

2) brak bezpieczeństwa towaru

Kuwety magazynowe, które nie spełniają różnych norm ISO itp. niestety nie zapewnią nam bezpieczeństwa towaru i to rozumianego naprawdę wielorako. Towar może zostać zjedzony przez gryzonie, przegnieciony, potłuczony. Wówczas tracimy naprawdę sporo, jeśli obok nowych kuwet musimy również zainwestować w pojemniki magazynowe.

3) problem z transportem

Jeśli pojemniki magazynowe nie są za dobre, to pojawia się naprawdę całkiem spory problem z przetransportowaniem wszystkiego. Mianowicie takie tanie kuwety magazynowe nie pasują wzajemnie do siebie,zsuwają się, nie zajmują całej przestrzeni ciężarówki itp. W efekcie tracimy, ponieważ znowu narażamy towar i pracowników na niebezpieczeństwo, a ponadto płacimy więcej za przewóz niż to w ogóle ma sens .

4) wygoda i komfort pracy

Ostatnią sprawą, jaką należy koniecznie poruszyć, jest właśnie zagadnienie komfortu pracy. Oczywiście jako szefowie raczej nie przenosimy jakichkolwiek pudełek magazynowych, jednak miejmy na uwadze, że pracownicy robią to naprawdę często. W związku z tym warto ułatwić im nieco codzienny trud i wybrać takie pojemniki, które najzwyczajniej w świecie są dobrze wyważone, mają komfortowe uchwyty itp.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.schoellerallibert.com/pl/news/products/jak-wybra-odpowiednie-pojemniki-magazynowe/

Dodaj komentarz