Czy warto zdecydować się na kabinę prysznicową bez brodzika?

Kabina prysznicowa bez brodzika to rozwiązanie, które cieszy się ogromną popularnością. Jest to znakomita opcja w przypadku nowoczesnej łazienki. Należy jednak pamiętać, że wybór powinien być dokładnie przemyślany. Przede wszystkim należy dopasować konstrukcję do pomieszczenia. Łazienka musi być funkcjonalna, a jednocześnie komfortowa w codziennym użytkowaniu.

Oszczędność przestrzeni

Kabina prysznicowa bez brodzika wydaje się być znakomitym rozwiązaniem w przypadku małych wnętrz, ale nie tylko. Plusem jest fakt, że aranżacja przestrzeni jest o wiele łatwiejsza. Tradycyjny brodzik zajmuje sporo miejsca, co stanowi pewne ograniczenie.

Atutem jest również możliwość wyboru dowolnej formy kabiny – do dyspozycji mamy prysznic m.in. okrągły, kwadratowy, czy też trójkąty. Pierwszym krokiem jest więc ustalenie jego dokładnego położenia, a także wykonanie pomiarów.

Wygodne drzwi

Kabina prysznicowa bez brodzika może zostać wyposażona w wygodne drzwi, a wszystko zależy od indywidualnych preferencji. W tym temacie panuje pełna dowolność. Standardową opcją są drzwi przesuwane. Najprostsze modele otwierają się wyłącznie w jedną stronę, jednak można spotkać się także z drzwiami wahadłowymi.

Coraz więcej osób decyduje się na kabinę bez drzwi. Prysznice walk-in wyśmienicie sprawdzają się w modernistycznych wnętrzach. Zaletą jest to, że prysznic od reszty pomieszczenia odgrodzony jest wyłącznie transparentną szybą. Dzięki temu wtapia się on w otoczenie, a tym samym sprawia, że jest ono optycznie większe. Nie bez znaczenia jest także nieograniczony dopływ światła.

Bezpieczne użytkowanie

Użytkowanie kabiny prysznicowej bez brodzika jest bezpieczne – woda nie może wylewać się do pomieszczenia. Odpowiada za to odpływ odprowadzający. Wersja punktowa montowana jest w podłodze. Widoczna jest jedynie kratka instalacyjna, która może zostać pokryta płytkami. Dzięki temu pozostanie ona niewidoczna. Nie jest to jednak rozwiązanie idealne, ponieważ w przypadku usterki konieczne jest zrywanie posadzki.

Odpływ liniowy wymaga spadku, dzięki któremu woda może być odprowadzana. W niektórych przypadkach jest on zlokalizowany po dwóch stronach. Ten rodzaj odpływu zajmuje dość dużo miejsca. Można jednak spotkać się z wersją kompaktową, która posiada kanał prysznicowy zintegrowany z syfonem. Znacznie rzadziej spotyka się kabiny prysznicowe bez brodzika z odpływem łukowym, czy też bocznym. Priorytetem jest to, aby system odprowadzania wody zawsze był wydajniejszy niż bateria prysznicowa.

Dodaj komentarz