Szlabany parkingowe w Gliwicach

Jeśli chodzi o szlabany Gliwice mają wiele urządzeń tego rodzaju, które służą do zabezpieczania parkingów przed kradzieżą samochodów, ich zniszczeniem lub włamaniem się do nich. Umieszczone są przeważnie przed wejściem na parking, co pozwala skutecznie kontrolować ruch pojazdów i wpuszczać tylko te, które są do tego uprawnione.

Jakie mogą być szlabany parkingowe?

Urządzenia, jakimi są szlabany Gliwice oferują swoim mieszkańcom w różnych rozmiarach, kształtach. Mogą mieć także rozmaite funkcje, być w pełni zautomatyzowane lub ręczne. Najpopularniejsze są szlabany modułowe, które często są używane na parkingach mniejszych firm lub na prywatnych posesjach oraz ramowe, najczęściej stosowane w miejscach publicznych. Szlabany mogą być także automatyczne – te są najbardziej popularne. Są one proste zarówno w montażu jak i obsłudze, a ich skrzydła zamykają się lub otwierają przy użyciu odpowiedniego kodu lub przycisku. Szlabany mogą być także podwójne. Składają się z dwóch przesuwnych paneli, otwieranych ręcznie lub automatycznie. W małych parkingach często wykorzystuje się szlabany ręczne. Wyróżnić można także szlabany bramowe, składające się z dwóch skrzydeł. Mogą one pracować elektrycznie lub hydraulicznie.

Szlabany Gliwice – dlaczego warto je montować?

Szlabany parkingowe bardzo skutecznie chronią miejsca parkingowe. Zapewniają całkowite bezpieczeństwo pozostawionym pojazdom, chronią je przed zniszczeniem, kradzieżą lub włamaniami. Szlabany prawidłowo dobrane i solidnie wykonane mogą być także bardzo estetyczne i stanowić element dekoracyjny. Dzięki szlabanom parkingowym można także zredukować koszty utrzymania parkingów.

Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego szlabanu?

Przed wyborem odpowiedniego szlabanu parkingowego warto zastanowić się, jakiego rodzaju samochody będą parkować w konkretnym miejscu. Do mniejszych parkingów idealne są szlabany niewielkie, które mają minimalne koszty montażu i serwisu, automatyczne bramki parkingowe. Tradycyjne szlabany parkingowe sprawdzą się na większych powierzchniach. Zarówno jedne, jak i drugie mogą być wyposażone w automatyczne czujniki ruchu, które znacznie ułatwiają ich otwieranie i zamykanie lub mają elektroniczny system identyfikacji.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szlabany Gliwice.

Dodaj komentarz