Napędy do bram garażowych, czyli wielki komfort na podwórku

Wszyscy cenimy sobie wygodę, a już na pewno na własnej posesji – choć czasem to dodatkowe koszty, to jednak ostateczny efekt rekompensuje poniesione wydatki. Tak jest również w przypadku zautomatyzowania takich elementów jak brama garażowa czy wjazdowa – potrzebny nam do tego odpowiedni napęd do bramy.

Brama garażowa z odpowiednim napędem

Aby w pełni cieszyć się możliwością sterowania swoją bramą garażową za pomocą niedużego pilota, to potrzebny jest do tego odpowiedni mechanizm. Służą do tego profesjonalne napędy do bram garażowych, które należy dobierać adekwatnie do właściwości posiadanej bramy – liczy się między innymi ciężar i wielkość skrzydeł oraz inne, także nasze indywidualne preferencje, na przykład to, jak szybko skrzydło naszej bramy będzie się otwierać. Oczywiście pod uwagę należy także wziąć typ bramy, jaki posiadamy w swoim garażu. Najwygodniejszą opcją jest zakup bramy równocześnie z siłownikiem – wtedy mamy pewność, że będzie on dopasowany idealnie.

Jak dopasować napęd do bramy garażowej?

Najważniejszym parametrem jest siła naszego napędu – musi być on tak dobrany, aby miał wystarczająco dużo mocy do uciągnięcia skrzydła, a niektóre bramy mogą być naprawdę ciężkie. Najprostszym rozwiązaniem są lekkie bramy, do których w zupełności wystarczą napędy do bram garażowych na poziomie 400 – 500 N. Jednak wielu konsumentów chce zainwestować w znacznie solidniejszą i przy tym także cięższą bramę garażową – w takich sytuacjach wspomniana moc napędu będzie za mała – należy wybrać napęd do bramy wjazdowej rzędu 1000 – 1200 N. Wtedy mamy pewność, że skrzydła bramy będą sprawnie się otwierać, a mechanizm będzie długo działał bez zarzutu. Siłownik dobieramy również adekwatnie do typu bramy, np. segmentowej, rozwiernej czy uchylnej.

Jak bardzo nam się śpieszy

Jedną z istotnych właściwości naszej bramy garażowej jest także to, jak szybko będzie się otwierać – jeśli więc oczekujemy, że to wszystko będzie odbywać się sprawnie i szybko, to musimy również przy zakupie zwrócić uwagę na szybkość otwierania bramy. Co istotne – im cięższe i większe bramy, tym napędy do bram garażowych powinny być szybsze – dzięki temu komfort korzystania z bramy wjazdowej będzie po prostu większy. Dobrym wyborem jest także siłownik z możliwością regulacji szybkości.

Więcej informacji znajdziesz na stronie napędy do bram garażowych.

Dodaj komentarz