Skupuj złom i zarabiaj!

Z pozoru mogłoby się wydawać, że na skupowaniu złomu nie da się zarabiać. Wbrew pozorom okazuje się, że skup metali kolorowych, tak samo jak skup złomu może przynosić zyski. Wszystko w zależności od tego, jak dużo złomu uda nam się uzbierać, ponieważ stawka jest liczona w odniesieniu do kilogramów.

Nie wyrzucaj, lepiej skupuj!

Wyrzucanie śmieci w postaci złomu, czy różnego rodzaju metali do kosza może przynieść więcej szkód niż pożytku. Jak się bowiem okazuje tego rodzaju odpady będą się bardzo długo rozkładać na wysypisku śmieci. Co za tym idzie zdecydowanie lepiej byłoby to co się da wykorzystać ponownie. Zdecydowaną większość metali można stopić i przygotować z nich nowe wyroby, które mogą jeszcze poprzez stosowanie recyklingu służyć ludziom w taki sposób przez bardzo długi czas.

Ile można zarobić na skupowaniu złomu?

Skup złomu musi zarabiać, więc stawki sprzedaży nie są zbyt wysokie. Średnio sprzedaż kilograma puszek aluminiowych waha się w granicach 2-4 złotych. Zdecydowanie najdroższa jest miedź, której kilogram niejednokrotnie osiąga nawet 20 złotych. Co za tym idzie to, ile uda nam się zarobić na skupowaniu metali zależy nie tylko od ilości, tego co skupujemy, ale również od jakości metalu. Na przykład w przypadku stal – stal nierdzewna dobrej jakości będzie zdecydowanie droższa niż najzwyklejsza stal. Raczej nie da się przeżyć, zajmując się jedynie sprzedażą złomu, jednakże niektórzy potrafią sobie na tego rodzaju zajęciu całkiem dobrze dorobić.

Czy zużyty akumulator również można zanieść na skup?

Jak najbardziej, większość skupów metali prowadzi także skup akumulatorów. W związku z czym bez problemu każdy z nas może swój zużyty, lub zepsuty akumulator odnieść do tego rodzaju miejsca i odzyskać niewielki procent z ceny jego zakupu.

Skup metali kolorowych znajduje się w każdym większym mieście albo w jego najbliższej okolicy. Wystarczy jedynie wpisać odpowiednie hasło w wyszukiwarkę, aby znaleźć skup, który znajduje się najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię skup złomu, czy skup akumulatorów zachęcamy do korzystania z tego rodzaju miejsc, to nie tylko duża oszczędność, ale przede wszystkim wyraz naszej dbałości o środowisko naturalne.

Dodaj komentarz