Silikon dwuskładnikowy – właściwości

Silikon dwuskładnikowy jest bardzo popularnym klejem. Niektórym wydaje się, że jest bardzo trudny w zastosowaniu, bowiem złożony jest z dwóch różnych składników, które trzeba ze sobą prawidłowo połączyć.

Czym jest klej dwuskładnikowy?

Praktycznie każdy silikon dwuskładnikowy posiada charakterystyczną formę. Złożony jest z dwóch osobno spakowanych składników, które trzeba stosownie wymieszać ze sobą przed ich zastosowaniem. Należy pamiętać, że w jednej tubce znaleźć można podstawę kleju, a w drugiej tzw. utwardzacz. Dzięki temu po wymieszaniu silikon będzie trwały oraz mocny. Sporą zaletą takiego kleju jest właśnie jego niesamowita trwałość. Niestety może on szybko zaschnąć. Bardzo dużo osób odbiera to jako zaletę, jednakże po szybkim zaschnięciu nie będziemy mogli nanieść już żadnych poprawek.

Kleje dwuskładnikowe – cena

Warto podkreślić, że silikon dwuskładnikowy można kupić w praktycznie każdym większym markecie. Oprócz tego można go kupić w sklepach typu dom i ogród. Przeważnie na rynku znajdziemy silikony dwuskładnikowe marki Poxipol, Dragon oraz Distal. Wszystkie te silikony różnią się od siebie ceną oraz jakością.

Jeżeli chcemy wykorzystać silikon dwuskładnikowy do drobniejszych napraw, to można śmiało wybrać którykolwiek. Jednakże podczas przeprowadzania większych inwestycji, jak np. klejenie parkietu, to warto wybrać markę, która zbiera jak najlepsze opinie. Wtedy liczy się przede wszystkim jakość produktu, a nie jego cena.

Rodzaje klejów dwuskładnikowych dostępnych na rynku

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż każdy silikon dwuskładnikowy będzie różnił się od siebie pod względem chemicznym. W jego bazie można znaleźć nieco inny składnik. W sklepach dominują przede wszystkim kleje epoksydowe. Wyróżniają się one bardzo szerokim zakresem zastosowania. Bardzo dużo osób jest zdania, że są to produkty uniwersalne, świetnie sprawdzające się do drewna oraz tworzyw sztucznych czy ceramiki.

Silikon dwuskładnikowy jest świetnym materiałem do uszczelniania mniejszych rys oraz klejenie rzeczy o większych rozmiarach. Trzeba też wspomnieć o tym, że klej dwuskładnikowy pozwoli uzyskać niesamowicie trwałą oraz bardzo elastyczną spoinę. Produkt najlepiej kupić od sprawdzonego producenta.

Silikon dwuskładnikowy dostępny jest w ofercie Elektronika.mcc.pl.

Dodaj komentarz