Oryginalne zawiesia łańcuchowe gwarancją bezpiecznego transportu ładunku

Każdy, kto pracuje w branży transportowej bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że bezpieczne przewożenie i magazynowanie ładunku nie jest prostym zadaniem. Aby poradzić sobie z wymagającym ładunkiem warto jak najszybciej postawić na wysokiej jakości osprzęt, a w szczególności na niezawodne zawiesia łańcuchowe.

Dlaczego warto postawić na porządne zawiesia?

Oryginalne zawiesia łańcuchowe wykorzystuje się nie tylko przy dźwigach i żurawiach, ale również przy suwnicach. Sprzęt ten jest niezbędny przy dokonywaniu przeładunku, a dokładniej mówiąc przy podnoszeniu ładunków o dużym gabarycie i nietypowym kształcie.

Maksymalny udźwig zawiesi jak łatwo się domyślić zależy przede wszystkim od materiału z którego są one wykonane. Zawiesia wykonane z tkanin z włókien sztucznych wykorzystywane są jedynie przy dość lekkich ładunkach. Aby poradzić sobie z większymi gabarytami warto postawić właśnie na profesjonalne zawiesia wyprodukowane ze stali. Mowa tutaj nie tylko o zawiesiach ze stalowymi linami, ale również o zawiesiach z łańcuchów.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje zawiesi?

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się zawiesia cięgnowe, które wykonane są zazwyczaj z jednego albo kilku odcinków łańcucha. Zawiesia tego typu z jednej strony zakończone są specjalnym ogniwem rozbieralnym, a z drugiej dodatkowym elementem, który umożliwia bezproblemowe zaczepienie ładunku.

Wielu renomowanych producentów ma w swojej ofercie sprzedażowej również zawiesia pętlowe. W tych modelach cięgna mają kształt zwykłych pętli o obwodzie zamkniętym. Poszczególne cięgna połączone są ze sobą przy pomocy ogniwa zbiorowego. Tego typu zawiesia wykorzystywane są zazwyczaj do transportowania dość długich elementów.

Warto wspomnieć także o zawiesiach pasowych wężowych w obwodzie zamkniętym, które wykonane są z pasów poliestrowych. Zawiesia pasowe pomimo tego, że charakteryzują się niewielką masą, to są bardzo wytrzymałe i elastyczne.

Czym wyróżniają się zawiesia łańcuchowe?

Profesjonalne zawiesia łańcuchowe wyróżniają się dużą uniwersalnością, dlatego też cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Ich olbrzymia popularność wynika także z dość szerokiego zakresu dopuszczalnych obciążeń.

Łańcuchowe zawiesia mogą pochwalić się wysoką trwałością i odpornością na ostre krawędzie. Nie można zapominać także o możliwości regulowania długości poszczególnych cięgien.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Cecho

Dodaj komentarz