Jak się pozbyć odpadów budowlanych?

Odpady budowlane to problem wszystkich tych, którzy remontują mieszkanie lub dom. Nie można ich wymieszać z odpadami komunalnymi, ponieważ zawierają substancje toksyczne, a część z nich podlega procesom recyklingu. Za wywiezienie odpadów do lasu, spalenie ich lub pozbycie się w inny, nielegalny sposób, grozi kara grzywny.

Wywóz odpadów na składowisko

Pozostałe po remoncie odpady, to skute powierzchnie, gruz, panele, linoleum, pojemniki po farbach i wiele innych. Jeśli nie ma ich zbyt dużo, to można wywieźć je samodzielnie na składowisko.

Jest to usługa odpłatna i należy wcześniej uzgodnić jej zakres, ponieważ nie wszystkie kategorie odpadów są przyjmowane na składowisku.

Pomoc gminy

W niektórych gminach funkcjonuje usługa bezpłatnego odbioru odpadów budowlanych. Jest ona realizowana kilka razy do roku.

Należy skontaktować się z przedsiębiorstwem komunalnym, zajmującym się obsługą danego terenu i zapytać, czy istnieje taka opcja. Można też zamówić z kilkudniowym wyprzedzeniem kontener na gruz.

Nowoczesne rozwiązanie

Sklep SUEZ.pl to rozwiązanie, które gwarantuje usługę szybkiego wywozu różnych kategorii odpadów. Usługa jest zamawiana i opłacana on-line. Jest dostępna o każdej porze.

Firma SUSEZ to gwarancja, że Odpady budowlane zostaną ekologicznie zagospodarowane. Gruz oraz tworzywa sztuczne będą poddane recyklingowi. Jest to znacznie lepsza opcja, niż oddanie ich firmie, która przeznaczy je do wyrównania gruntu. W odpadach mogą się znajdować substancje toksyczne, które przenikną do gleby.

Dodaj komentarz