Plastikowe palety transportowe

Transport dużych przedmiotów odbywa się na różny sposób; najczęstszym sposobem jest przenoszenie lub przewożenie ich za pomocą palet transportowych.

Materiał na palety

Palety transportowe zazwyczaj wykonane są z drewna; każdy, kto miał z nimi do czynienia dobrze wie, że jest to materiał niespecjalnie trwały – drewno wystawione na niekorzystne warunki atmosferyczne, czyli opady śniegu i deszczu, wysokie i niskie temperatury traci swoje właściwości, niszcząc się i rozpadając, a co za tym idzie wymagają ciągłych napraw lub wymiany na nowe.

Ze względu na te niedogodności warto zastanowić się nad używaniem palet wykonanych z wysoko gatunkowego plastiku, spełniających wszystkie normy bezpieczeństwa.

Palety plastikowe

Nasza firma oferuje szeroki wachlarz palet plastikowych z perforowaną powierzchnią umożliwiającą cyrkulację powietrza, w momencie składowania ich w stosy, a także zapewniają właściwą wentylację towarom umieszczonym na powierzchni produktu.

Plastové palety 1200×800 produkowane są w różnych rozmiarach – o wymiarach standardowych oraz niestandardowych w trzech wariantach: lekkim, średnim oraz ciężkim. Niektóre modele posiadają płozy – podobnie jak palety drewniane, inne są zaopatrzone w niewysokie nóżki, które w momencie składowania pustych palet częściowo chowane są w poprzedniej palecie.

Ważne parametry produktu

Palety produkowane przez naszą firmę mają metryczkę z dokładnym określeniem parametrów danego produktu; można tu między innymi znaleźć długość, szerokość i wysokość palety wyrażone w milimetrach, wagę produktu określoną w kilogramach oraz nośność wyrażoną również w kilogramach. Palety dostępne są w kilku kolorach i modelach, posiadają na górnej krawędzi ochronny, podwyższony rant, uniemożliwiający przesunięcie się umieszczonego na nich kontenera. Są dopasowane do wielkości pudeł i pojemników transportowych.

Palety z wysoko jakościowego plastiku polecane są do transportowania i składowania produktów w przemyśle spożywczym – są dużo lżejsze niż palety drewniane, ich waga nieznacznie podwyższa wagę umieszczonego na niej towaru, są bardzo łatwe do utrzymania w czystości – w razie zanieczyszczenia wystarczy je umyć wodą z detergentem i zdezynfekować odpowiednim preparatem odkażającym.

Palety plastikowe są w stu procentach przewidziane do recyklingu – można z nich stworzyć nowe, pełnowartościowe produkty.

Dodaj komentarz