Dedykowane dla płynów

Transport obejmuje niemal wszystko. Gotowe produkty, półprodukty, samochody, a nawet istnieje przewóz przedmiotów o ogromnych gabarytach. Dla wielu branż istnieją dedykowane opakowania, takie jak paletopojemniki, które pozwalają zdecydowanie uprościć powierzone zadania.

Płyny w drodze

Dedykowanymi opakowaniami dla płynów są oczywiście wszelkiej maści butelki. Jednak to pojemniki, które mogą pomieścić tylko niewielką ilość produktu. Dla transportu większych ilości dedykowane będą paletopojemniki.

Paletopojemnik ibc daje możliwość wygodnego załadunku oraz rozładunku z pomocą wózka podnośnikowego. Również ich wykorzystanie na zakładach produkcyjnych będzie ułatwione, gdyż bez problemu można je przewieźć z użyciem standardowego paleciaka.Jeśli chodzi o ibc wymiary takich pojemników to 1200mm x 1000mm x 1175 mm, daje to pojemność 1000 litrów.

Wiele zastosowań

Paletopojemnik ibc cechuje duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Jest to spowodowane między innymi przez umieszczenie pojemnika w stalowym koszu. Jednak cechą najważniejszą takiego pojemnika jest materiał, z jakiego jest wykonany. Ma za zadanie być obojętnym chemicznie dla przewożonych materiałów.

Zastosowaniem takiego rodzaju opakowań jest nie tylko sam transport. Spokojnie sprawdzą się także do składowania płynów na magazynie. Możliwość przewożenia z wykorzystaniem wózków podnośnikowych sprawia, że bez problemu można składować je w pionie.

Ich kształt oraz wymiary sprawiają także, że można załadować większa ilość płynów do busa o standardowych wymiarach. Jest to wygodne rozwiązanie dla osób, które nie posiadają większych pojazdów do transportu. Dla osób posiadających jedynie auta osobowe ratunkiem może być fakt, że w ibc wymiary pozwalają bez trudu umieścić taki ładunek na przyczepce.

Nadal dążymy do uproszczenia każdej dziedziny życia. Wcześniej wykorzystywane rozwiązania odchodzą do lamusa a w ich miejsce wchodzą bezpieczniejsze, wygodniejsze oraz szybsze zamienniki. Coraz większą uwagę zwracamy także na ekologię. Wykorzystanie solidnych narzędzi sprawia, że będą one dobrze sprawowały się przez długie lata. Długa żywotność to również oszczędność pieniędzy. Nowoczesne rozwiązania przynoszą więc nie tylko ratunek dla natury, ale także dla portfeli. Zwłaszcza jeśli chodzi o duże firmy, które transportują ogromną ilość materiałów.

Dodaj komentarz