W jaki sposób pomalować ściany w domu?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ogromne znaczenie dla ogólnego wyglądu pomieszczenia mają pomysły na malowanie ścian. Na szczęście dostępne na rynku produkty umożliwiają osiągnięcie bardzo ciekawych efektów, które mogą stanowić niezaprzeczalną ozdobę wnętrza. Oto sprawdzone pomysły na malowanie ścian, które sprawdzą się w każdym mieszkaniu.

Geometryczne wzory na ścianie

Ostatnimi czasy geometryczne wzory na ścianach są prawdziwym hitem. Co więcej, ich wykonanie wcale nie jest tak trudne i skomplikowane, jakby mogło się wydawać. Efekt końcowy powinien być jak najbardziej precyzyjny i dokładny. Dlatego też te osoby, które chcą stworzyć na swoich ścianach geometryczne wzory, powinny wcześniej zaopatrzyć się w dobrej jakości taśmę malarską oraz farby.

Najwięcej trudności osobom początkującym może sprawić wyznaczenie granic kształtów przy pomocy taśmy malarskiej. Późniejsze zamalowywanie pustych przestrzeni to już sama przyjemność. Warto pamiętać o tym, by po skończonym malowaniu taśmę malarską oderwać jak najszybciej się da, zanim farba wyschnie.

Pomysły na malowanie ścian – garść inspiracji

Trzeba wiedzieć o tym, że nie tylko sam sposób malowania ściany się liczy, ale także rodzaj farby, jaka zostanie do tego wykorzystana. Wyjątkowo interesujący efekt może zapewnić pomalowanie ściany brokatową farbą, która przepięknie mieni się w świetle. Doskonale będzie ona pasować do pomieszczeń urządzonych w stylu glamour, dodając im blasku.

Warto także zwrócić uwagę na farby w nietypowych kolorach, które wbrew pozorom mogą zapewnić naprawdę interesujący efekt.

Dodaj komentarz