Uzyskaj uprawnienia gazowe we Wrocławiu

Niezależnie od tego, czy pracujemy przy instalacjach i urządzeniach elektrycznych, cieplnych, czy gazowniczych, musimy legitymować się specjalnymi uprawnieniami. Jest to tak zwana legitymacja „sepowska”, którą można uzyskać w wyniku odbycia specjalnego szkolenia oraz zaliczenia z wynikiem pozytywnym egzaminu SEP Wrocław.

G1, G2, G3 – zakres uprawnień

Uprawnienia SEP Wrocław wydaje się w trzech zakresach, które związane są z innym rodzajem urządzeń i instalacji. Grupa G1 to urządzenia i instalacje, które związane z wytwarzaniem i przesyłem energii elektrycznej, G2 to inaczej uprawnienia cieplne, a G3 to uprawnienia gazowe Wrocław, które związane są z obsługą urządzeń i instalacji gazowniczych. Wybierz więc taki zakres, który najlepiej wpisuje się w Twoją branżę.

Kurs SEP Wrocław musi więc odbyć każdy, kto pracuje lub ma zamiar podjąć pracę przy instalacjach i urządzeniach elektrycznych, gazowych czy ciepłowniczych. Dotyczy to również osób, które nadzorują tego rodzaju prace. Dla nich również wydawane są uprawnienia gazowe Wrocław, elektryczne i cieplne. Są one niezbędne, aby móc wykonywać pracę w takich zwodach.

Kto może zgłosić się na kurs SEP Wrocław?

Kursy SEP przeznaczone są dla osób, które jeszcze nie posiadają takich uprawnień oraz dla tych, którzy posiadają nieaktualną legitymację. Uprawnienia są wydawane na określony czas, więc każdy, kto je posiada, musi pamiętać o ich aktualizacji. W tym wypadku również trzeba odbyć szkolenie oraz zaliczyć pozytywnie egzamin.

Jeśli chodzi o osoby, które jeszcze nie posiadają tego rodzaju uprawnień, a chcą podnieść swoje kompetencje i zdobyć nowe umiejętności, to aby przystąpić do szkolenia i egzaminu muszą posiadać co najmniej podstawowe wykształcenie oraz ukończone 18 lat.

Jak wygląda szkolenie i kto je organizuje?

Tego typu szkolenia organizowane są przez Stowarzyszenie Energetyków Polskich i zazwyczaj trwają kilka godzin, a także kończą się egzaminem. Każdy kursant otrzymuje niezbędne materiały, a na kursie zdobywa zarówno wiedzę teoretyczną oraz praktyczną. Zajęcia prowadzone są przez doświadczoną i odpowiednio wyspecjalizowaną kadrę. Należy wcześniej zapisać się i ustalić najbardziej dogodny dla nas termin, np. w tygodniu lub w weekendy.

Dodaj komentarz