Jak właściwie pozbyć się odpadów budowlanych?

Trudno jest wyobrazić sobie gruntowny remont domu bez odpadów budowlanych. Wiedzieć trzeba, że tego rodzaju odpady nie mogą być wyrzucane do standardowych pojemników na śmieci. Muszą być także właściwie składowane podczas remontu.

Co zrobić z odpadami budowlanymi?

Na odpady budowlane najczęściej składają się gruz, pustaki czy cegły. Tego typu odpady muszą być składowane i wywożone zgodnie z obowiązującymi przepisami. Odpady powstające w wyniku remontu czy budowy domu muszą być wywożone do odpowiednich skupów odpadów budowlanych.

Punkty skupu odpadów budowlanych funkcjonują w każdej gminie. Wymóg prawidłowego składowania odpadów budowlanych wynika z potrzeby ochrony środowiska. Większość tego typu odpadów można bowiem po ich skruszeniu ponownie wykorzystać.

Składowanie odpadów budowlanych

Zanim odpady budowlane trafią do skupu, muszą być na budowie składowane we właściwy sposób. Wykorzystuje się do tego celu specjalne kontenery na odpady. Dlatego przed rozpoczęciem budowy czy remontu należy takie kontenery wypożyczyć i ustawić je na terenie budowy.

Działające na rynku firmy oferujące tego typu kontenery, posiadają w swojej ofercie kontenery o różnej wielkości i pojemności. Dzięki temu można je dopasować do rodzaju budowy i konkretnych potrzeb. W przypadku mniejszego remontu, zamiast kontenerów, skorzystać można z mniejszych zbiorników na odpady.

Wywóz odpadów budowlanych

Jak wspomniano, składowane odpady budowlane muszą także zostać wywiezione w sposób właściwy. Często jednak ich wywóz na własną rękę jest niemożliwy. Wynika to choćby z tego, iż do tego rodzaju czynności konieczny jest odpowiednio przygotowany pojazd.

Jednak tak jak można wynająć kontenery na odpady, tak można zlecić także ich wywóz. Zrobić może to ta sama firma, która wypożyczyła kontenery. Warto z takiego rozwiązania skorzystać. Dzięki temu problem z wywozem odpadów ma się po prostu z głowy.

Dodaj komentarz