Jak dobrać właściwe drzwi prysznicowe?

Wybór drzwi prysznicowych jest istotny chociażby pod względem komfortu korzystania z nich i estetyki całego pomieszczenia. Mnogość modeli do wyboru sprawia, że aż trudno zdecydować się na konkretne drzwi. Istotne jest między innymi to, w jaki sposób się otwierają.

Jaki rodzaj drzwi prysznicowych będzie dobrym wyborem?

Drzwi prysznicowe mogą być uchylane, decydują się na nie przede wszystkim osoby mające duże łazienki. Trzeba pamiętać o tym, że drzwi wahadłowe wymagają dodatkowej przestrzeni do manewrowania. Bez tego nie będzie można mówić o komfortowym otwieraniu.

Jeżeli pomieszczenie jest niewielkie, ale ustawne i dobrze rozplanowane, to również można zdecydować się na drzwi uchylne. Na ich korzyść przemawia prosta obsługa, lekkie otwieranie i zamykanie. Są także łatwe do utrzymania w czystości. Brak zakamarków pozwala na dokładne oczyszczenie całej powierzchni.

Na jaki zdecydować się drzwi prysznicowe

Drzwi do prysznica mogą być rozsuwane. Na ich korzyść przemawia to, że zajmują niewiele miejsca. Jeśli łazienka ma nieduży metraż, jest nieustawna, to warto zdecydować się na drzwi rozsuwane. Za ich otwieranie i zamykanie odpowiadają wbudowane szyny. Jako że w konstrukcji znajdują się zakamarki, to niestety przekłada się to na utrudnione czyszczenie. W szczelinach gromadzą się zabrudzenia, co nie wygląda estetycznie i jest mało higieniczny.

Jakie wybrać drzwi do prysznica?

W przypadku drzwi prysznicowych do wyboru są także modele harmonijkowe. Składana konstrukcja prezentuje się efektownie. Można także liczyć na zajmowanie niewielkiej ilości miejsca. Po złożeniu drzwi harmonijkowe zdają się tworzyć jednolitą powierzchnię. Na takie rozwiązanie decydują się głównie miłośnicy minimalizmu. Drzwi składane najczęściej są skrzydłowe lub trójskrzydłowe.

Przy wyborze zawsze warto mieć na uwadze aranżację wnętrza. Istotne będzie to, aby wszystkie elementy wyposażenia w łazience do siebie pasowały, tworzyły spójność aranżacyjną. W przypadku prostych powierzchni odpowiednie będą modele uchylne. Drzwi przesuwane i składane powinny pasować do słuchawki i prysznicowej, armatury, płytek, dekoracji.

Dodaj komentarz