Stylowa nowoczesność

Obecna dekada to czas ciekawych zmian na rynku konsumenckim. Popularność tracą już tradycyjne kabiny prysznicowe posiadające drzwi i brodzik. Zamiast nich hitem sprzedażowym stają się ścianki prysznicowe w typie walk-in. Jaka jest zaleta tego rozwiązania i dlaczego cieszy się ono aż taką popularnością? Poszerz swoją wiedzę zapoznając się z poniższym tekstem.

Kabina parawanowa – ikona stylu architektury wnętrz

Tradycyjne kabiny prysznicowe znudziły się już potencjalnemu odbiorcy jako toporne i trudne w utrzymaniu czystości. Były też w środowisku architektonicznym słyszane głosy o niefunkcjonalności tradycyjnych kabin dla osób z problemami ruchowymi, głównie starszych czy niepełnosprawnych. Wiele prywatnych biur projektowych przez lata pracowało więc nad taką konstrukcją osłon prysznicowych by chroniły łazienkę przed zachlapaniem, ale też dawały swobodę ruchów i zapewniały łatwy dostęp dla wszystkich grup użytkowników.

Odpowiedzią na wieloletnie prace badawczo rozwojowe było powstanie nowatorskiego rozwiązania jakim są Ścianki prysznicowe walk-in. Są one rodzajem pewnego rodzaju parawanu oddzielającego łazienkę od przestrzeni prysznicowej przy czym parawan ten składa się zawsze tylko z jednego elementu, resztę dopełnia ściana. Tył utworzonej w ten sposób przestrzeni jest natomiast otwarty na łazienkę co zwiększa swobodę ruchów. Brak w tego typu rozwiązaniu progów czy podwyższeń, odpływ wody umożliwia zaś specjalnie nachylona podłoga.

Tańsze ścianki prysznicowe – warto czy nie?

Ścianki prysznicowe z tworzyw sztucznych wykonywane są z najróżniejszych materiałów, od ich jakości zależy w głównej mierze późniejsza ocena takiego rozwiązania przez użytkowników. Najtańszymi spotykanymi są parawany walk-in wykonane z plexi. Nieco droższe są płyty ze wzmocnionych antypoślizgowymi powłokami innych materiałów tworzyw sztucznych. Ramą ścianki z tworzyw jest niekiedy metal – wówczas stabilność kabiny jest większa bądź także plastik (wówczas nie należy wybierać tego typu ścianek bo ich żywot będzie krótki).

Ścianki z tworzyw to rozwiązanie atrakcyjne cenowo, ale bardzo awaryjne i często trudne w doczyszczeniu. Plexi i inne tworzywa sztuczne nie są polecane do gustownie urządzanych łazienek z powodu mało reprezentacyjnego wyglądu. Wybierać je powinny tylko osoby z najniższym budżetem a pozostali dysponujący większymi środkami wybrać winni ścianki szklane.

Ścinaki szklane, czyli jakość i wytrzymałość

Nieco droższym, ale solidnym i trwałym rozwiązaniem jest wybór ścianek prysznicowych szklanych. Zapewniają one gustowny wygląd i robią wrażenie dodając łazience elegancji. Stosowane są różne rodzaje szkła a wybrany typ rzutuje na cenę. W podstawowych, średnio cenowych modelach spotyka się szyby grubości od 5 do 8 mm. W przypadku ścianek premium, szkło jest hartowane i posiada grubość 8 mm.

Ścianka prysznicowa szklana będzie nieco cięższa i droższa, ale jednocześnie bardziej solidna niż omówione wcześniej rozwiązania z tworzyw sztucznych. Ścianki szklane dają poczucie stabilności i luksusu. Dodatkowe pokrycie tego typu elementów wyposażenia łazienki powłoką easy clean i chromowanie wszystkich elementów konstrukcyjnych sprawia, że prysznic będzie służył nam długie lata, nawet bez remontów i kosztownych konserwacji.

Dodaj komentarz