Główne właściwości pościeli jedwabnej

Każdy stara się dążyć w życiu do odrobiny luksusu. Wszyscy chcą czuć się ważni, a takie poczucie tworzy się przez otaczanie się drogimi, gatunkowymi i zarazem eleganckimi przedmiotami. Niekoniecznie muszą to być szklane wazy lub ręcznie zdobiona ceramika, albowiem luksus gwarantują również rzeczy użytkowe – kołdry jedwabne oraz jedwabne pościele.

Ogólna charakterystyka

Standardowe pościele, występujące przeważnie w polskich domach, to te tworzone ze zwykłej flanelowej bawełny bądź kory – wybór w miarę dobry, ale jednak niemający nic wspólnego z luksusem. Z kolei pościele jedwabne są przygotowywane z prawdziwego szlachetnego materiału, czyli jedwabiu.

Z jedwabnymi kołdrami na pewno łączy je cena, albowiem nie należą one do najtańszych propozycji sypialnianych na świecie. Czasem lepiej mieć jednak dwa porządne komplety pościeli z jedwabiu i używać ich wymiennie, niżeli co i rusz kupować na promocjach nowe bawełniane pościele, płacić za nie mniej niż sto złotych, a potem bezmyślnie przechowywać je na półce, szybko o nich zapominając i w ostateczności w ogóle ich nie używając. Często mniej znaczy więcej. Drożej zwykle znaczy lepiej.

Wyjątkowe właściwości

Już nawet jeden komplet gatunkowej jedwabnej pościeli potrafi zastąpić kilkanaście innych zestawów, wykonanych z gorszych i mniej trwałych materiałów, które będą się gnieść, szybko zanieczyszczać i drażnić wrażliwą skórę. Szlachetność jedwabiu nie wynika przecież wyłącznie z jego przepięknego wyglądu, gładkości i naturalnego blasku. Jest to również efekt zgrania pewnych szczególnych własności.

Jedwab korzystnie wpływa na cały układ nerwowy i wyróżnia się działaniem… odmładzającym! Ogólnie rzecz biorąc naprawdę warto wprowadzić go do sypialni i pozostawić w niej jako stały element wyposażenia wnętrza. Nie tylko pod postacią jedwabnej pościeli, ale też i pod postacią kołder jedwabnych.

Prawidłowe użytkowanie

Gatunkowa pościel jedwabna naprawdę jest w stanie zahamować pewne procesy starzenia się organizmu, delikatnie otulić skórę i zagwarantować wysoki poziom relaksu. Aby jednak te własności nie zostały utracone, o pościel trzeba dbać.

Z zasady kołdry jedwabne powinny być czyszczone jak najrzadziej, czyli średnio raz na pół roku, jednakże w przypadku pościeli ta częstotliwość prania musi być wyższa. Pościel najlepiej wymieniać co kilka dni. Ma to znaczenie dla zachowania jej higieniczności.

Kołdry jedwabne dostępne są w ofercie Polskiekoldry.pl

Dodaj komentarz