Przycinanie metalu

Rynek obróbki metalu cieszy się bardzo dużym tempem rozwoju. Bez dobrej jakości komponentów metalowych, wiele firm nie może tworzyć nowoczesnych maszyn usprawniających produkcję w praktycznie każdym segmencie przemysłu. Dlatego firmy zajmujące się obróbką metali inwestują w dobrej jakości maszyny.

Taśmowa przecinarka

Piły taśmowe do metalu to z pewnością jedno z najlepszych rozwiązań jakie mogą zastosować warsztaty ślusarskie czy inne firmy mające styczność z metalami. Piły taśmowe dzielą się na te automatyczne oraz te półautomatyczne. W zależności od potrzeby oraz dostępnego budżetu, na rynku znaleźć można wiele modeli.

Wiele mniejszych warsztatów ślusarskich decyduje się na zakup półautomatycznej piły taśmowej. Wymaga ona obecności operatora. Jednak dzięki wielu funkcją jakie oferuje ta piła, ograniczają ją jedynie umiejętności operatora.

Dlaczego automatyczna piła?

Wiele przedsiębiorstw decyduje się na zakup piły taśmowej do metalu. Zakup taki to spory wydatek dla niejednej firmy. Warto jednak pamiętać, że inwestowanie w narzędzia to coś, co przyniesie długofalowy zysk. Dobra piła taśmowa do metalu zdecydowanie usprawni proces obróbki blachy czy na przykład profili.

Decydując się na zakup piły taśmowej, większe firmy wybierają tę automatyczną. Automatyczne piły taśmowe do metalu, umożliwiają proces cięcia bez udziału operatora. Wystarczy odpowiednio wprowadzić w panelu sterowania konkretne polecenia, by piła sama rozpoczęła proces obrabiania. To idealne rozwiązanie pozwala na zdecydowanie niższe koszty zatrudnienia.

Duża oszczędność

Firmy decydujące się na zakup automatycznej piły taśmowej, muszą liczyć się z ogromnym wydatkiem. Koszt dobrej piły może być bardzo wysoki. Jednak automatyczne piły taśmowe wykonane są w sposób bardzo solidny. Zostały stworzone z myślą o produkcji przemysłowej. Oznacza to, że ich silniki są przygotowane do ciągłej pracy.

Dodatkowo piły taśmowe to spora oszczędność surowca. Brzeszczot, w który wyposażona jest taka piła jest bardzo cienki. Dzięki temu, podczas procesu przycinania odpad jest na absolutnie minimalnym poziomie. Może być nawet kilkukrotnie mniejszy niż w przypadku pił tarczowych. Taka mała oszczędność na większą skalę robi różnicę.

Przemysł rozwija się w zastraszającym tempie. Warto pamiętać, że rozwój produkcji jest zależny od nowoczesnych urządzeń. Dlatego tak ważne jest, by na rynku było dużo firm zajmujących się produkcją i obróbką komponentów metalowych tak niezbędnych przy produkcji nowoczesnych maszyn.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy TOP z Poręba.

Dodaj komentarz