Najważniejsze zalety zawiesi łańcuchowych

Zawiesia łańcuchowe są niezastąpione podczas wielu prac przeładunkowych. Cechują się one doskonałymi parametrami użytkowymi. Oczywiście podstawą jest dobór odpowiednich produktów. W sprzedaży znajduje się ich wiele rodzajów, co ułatwia dopasowanie wariantu dostosowanego do potrzeb. Opisywane rozwiązanie posiada szereg zalet – to właśnie z tego powodu jest ono wykorzystywane w wielu różnych branżach.

Ekstremalny udźwig

Zawiesia łańcuchowe produkowane są ze stal o różnych właściwościach. Najwyższej klasy stal gwarantuje nie tylko wysoką wytrzymałość, ale również odporność na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Nie trzeba więc obawiać się działania kwasów, czy też wysokich temperatur. Plusem zawiesi łańcuchowych jest również fakt, że mogą one znieść nawet ekstremalnie wysokie obciążenia.

Parametr DOR (dopuszczalne obciążenie robocze) ma bezpośredni wpływ na udźwig zawiesia łańcuchowego. Udźwig mieści się zwykle w skali 1-30 ton. Właśnie dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie należy właściwie określić warunki pracy. Wiadomym jest, że im lepsze parametry, tym wyższa cena.

Regulowana długość

Większość zawiesi łańcuchowych posiada regulowaną długość cięgien. Ułatwia to ich dopasowanie do aktualnych potrzeb. Długość może zostać bez trudu zmniejszona lub zwiększona, co stanowi kolejną zaletę. Zwiększa to również uniwersalność produktu. Może on zostać wykorzystany podczas przeładunków w rozmaitych warunkach.

Niewątpliwą zaletą zawiesi łańcuchowych jest możliwość dokonywania napraw. Nie ma konieczności zakupu nowego produktu. Wystarczy jedynie wymiana zużytego komponentu, co pozwala zminimalizować koszty.

Ponadprzeciętna żywotność

Decydując się na zakup zawiesi łańcuchowych należy zwrócić uwagę, z jakich tworzyw zostały one wykonane. Najlepiej postawić jest na certyfikowane materiały. Tylko takie akcesoria spełniają obowiązujące standardy oraz normy bezpieczeństwa. Priorytetem jest to, aby warunki pracy były zgodne z BHP.

Atutem dobrej jakości zawiesi łańcuchowych jest ponadprzeciętna żywotność. Są one w pełni odporne na negatywne oddziaływanie czynników otoczenia. Wytrzymają nawet ekstremalne warunki pracy, dzięki czemu możemy mieć pewność, że inwestycja będzie się opłacać.

Dodaj komentarz