Czyszczenie laserowe – na czym polega?

Rdza wżerająca się w metalową powierzchnię, zastygłe farby czy lakier, a może wieloletnie zabrudzenia, których pochodzenie trudno stwierdzić – co robić, kiedy tradycyjne metody czyszczenia zawodzą? Wtedy warto wytoczyć cięższe działa. W wielu przypadkach sprawdzi się nowoczesna czyszczarka wykorzystująca laser.

Na czym polega czyszczenie laserowe?

Istnieje wiele sposobów na usuwanie zabrudzeń. Te różnią się od materiału, na którym powstała plama, ale i od jej pochodzenia. Czasem to metody mechaniczne, innym razem chemiczne. Zdarza się jednak, że obie zawodzą. Wtedy idealne rozwiązanie to laser.Laser nie ma sobie równych, jeśli chodzi o skuteczność doczyszczania. Jako że do usuwania zabrudzeń czy uszkodzeń stosowana jest wiązka światła, metoda jest bezpieczna i nie powoduje naruszenia materiału. Do czyszczenia służą specjalne, nowoczesne urządzenia: czyszczarki laserowe. Te są wydajne, energooszczędne i bezpieczne dla środowiska. Zapewniają doskonałą jakość czyszczenia nawet starych plam czy innych trudno usuwalnych zabrudzeń.

Czyszczarki laserowe – szerokie zastosowanie w wielu branżach

Jak można się domyślić, czyszczarki laserowe cieszą się sporą popularnością w przemyśle. Są bezkonkurencyjne, jeśli chodzi o usuwanie rdzy, farb czy lakierów. Skutecznie oczyszczają ze smarów i olejów. Nadają się do usuwania przebarwień na powierzchniach metalowych czy czyszczenia systemów odlewniczych.Co ciekawe, także w konserwacji budynków i dzieł sztuki korzysta się z czyszczarek z laserem. Te doskonale radzą sobie z usuwaniem np. napisów ze ścian (graffiti). Dodatkowo pozwalają na usunięcie zabrudzeń z dzieł sztuki: obrazów, fresków, starych tkanin.

Jakie zalety z wykorzystania czyszczenia laserowego?

Zakup czy choćby wyposażenie czyszczarki wykorzystującej wiązkę światła do oczyszczania powierzchni ma wiele zalet. To technologia nowoczesna i dopracowana w najmniejszym detalu.W przeciwieństwie do metod mechanicznych czy chemicznych nie niesie dużego ryzyka uszkodzenia powierzchni. Nie imituje hałasu ani odpadów, które trzeba by zutylizować. Czyszczarka laserowa jest szybka, wydajna i skuteczna – uszkodzeniu nie ulega pierwotna struktura materiału.

Dodaj komentarz