Co to Andon?

Systemy andon dają wiele nowych możliwości – bieżącą analizę i ocenę systemu produkcji, kontrolowanie prawidłowości procesów i wykrywania błędów na każdym etapie produkcji.

Skuteczna kontrola

System andon to narzędzie pozwalające uzyskać kontrolę linii produkcyjnej za pomocą nowoczesnego modułu raportowania. Działania tego systemu można rejestrować i obserwować na każdym etapie produkcji. Dzięki temu można szybko wyciągnąć wnioski odnoszące się do błędów produkcyjnych i zoptymalizować cały proces.

Dokładne raporty

Ten innowacyjny system automatycznie przechowuje dane o częstotliwości błędów, czasu reakcji i ty podobne. Tworzy bazę danych, dzięki którym można uzyskać zbiorcze raporty, pozwalające na podejmowanie jak najlepszych decyzji biznesowych.

Łatwość montażu

Nowoczesne systemy andon są łatwe w montażu całego sprzętu i oprogramowania. Na stanowiskach można zgłaszać wszelkie zdarzenia i awarie, a także jak najszybciej się ich pozbyć. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie tablicy LED, która służy do informowania o kłopotach i ukazuje stan zgłoszenia. Jedną z opcji takiego systemu są także dodatkowe nagłośnienia, powiadamiające o problemach produkcyjnych. Zazwyczaj są one instalowane na hali produkcyjnej.Profesjonalne oprogramowanie zapewni kompleksowy przegląd danych dotyczących problemów, czasu reakcji i wielu innych aspektów.

Dodatkowe elementy

Korzystając z systemu tego typu, warto pomyśleć o wykorzystaniu dodatkowych elementów, np. modułu sms i zegarów. Zadaniem modułu jest przekaz komunikatu głosowego lub za pomocą sms-a do osób nadzorujących produkcję, jeśli przestój jest dość długi i pracownicy nie potrafią poradzić sobie z problemem. System można także wyposażyć w wielki zegar, który należy zsynchronizować z serwerem.

Zaletami takiego rozwiązania są głównie; optymalizacja procesów produkcyjnych, większa kontrola, archiwizowanie danych, sprawne raportowanie, zminimalizowanie czasu przestoju, rejestrowanie awarii na linii produkcyjnej i na stanowiskach. System znajduje zastosowanie w zasadzie w każdej firmie produkcyjnej, która pragnie zwiększyć efektywność pracy i sprawniej zarządzać tymi procesami. Szybkie reagowanie pozwoli zwiększyć efektywność produkcji i zapobiegnie dodatkowym awariom.

Dodaj komentarz