Jak poradzić sobie z wyczyszczeniem zatłuszczonego kuchennego okapu?

Czyszczenie kuchennego etapu kojarzy się raczej ze żmudną, mało przyjemną pracą, która może wcale nie skończyć się sukcesem. Mozolne szorowanie lepkiego, nieprzyjemnego w dotyku okapu porośniętym starym tłuszcze i rozkładającymi się oparami minionych obiadów mogą skutecznie pozbawić apetytu na bardzo długi czas.

Meglio odtłuszczacz idealny

Meglio płyn cytrynowy o wyjątkowo skoncentrowanej formule świetnie poradzi sobie z każdym zabrudzeniem – w tym oczywiście z grubo zanieczyszczonym okapem. Meglio odtłuszczacz to skuteczny, pięknie pachnący środek, którego aktywny skład powoduje łatwe rozpuszczanie się nawet zaschniętych, starych zabrudzeń.

Meglio płyn używa się w bardzo prosty, tradycyjny sposób. Po nałożeniu na ręce rękawic należy spryskać obficie zabrudzoną powierzchnię i odczekać cztery minuty, po których wystarczy wilgotną gąbką ściągnąć rozpuszczający się bród. Jeżeli za pierwszym razem nie udało się usunąć całego brudu należy powtórzyć czynność tyle razy, ile będzie potrzeba.

Filtry okapu

Dobrze, otłuszczony grubo okap został oczyszczony, ale pozostały w nim filtry, które nie zostały jeszcze potraktowane płynem. Filtry zawierają wiele zakamarków, do których dostanie się wiąże się z poświęceniem ogromnej ilości czasu. Aby uniknąć takiej pracy, ale jednocześnie pozbyć się zalegającego brudu należy przygotować miskę, włożyć tam zdemontowane filtry i zalać 10% mieszanką meglio z wodą. Po około 30 minutach można wyszorować filtry szczoteczką kuchenną albo taką do paznokci oraz wypłukać filtry gorącą, a potem zimną wodą dla pozbycia się piany i zapachów. Filtry powinny wyglądać jak nowe.

Meglio radzie sobie z większością zabrudzeń, ponieważ jego skład jest wyjątkowo dobrze przemyślany i dobrany. Ważne jest jednak, aby pamiętać że jest to środek bardzo silny i przy każdorazowym jego zastosowaniu należy nosić rękawiczki ochronne. Podrażnienie skóry nie jest trudne szczególnie, jeśli posiadamy na skórze dłoni skaleczenia lub przetarcia, które stanowią szeroko otwartą bramę dla tego mocnego środka.

Mało który środek odtłuszczający znajduje aż tak szerokie zastosowanie, jak meglio. Jego piękny zapach doskonale sprawdza się na co dzień w kuchni, która pod jego kuratelą będzie wyglądała non stop idealnie. Warto zainwestować w środki, które w pełni usatysfakcjonują wszystkich domowników. Skoro meglio czyści piekarniki i okapy, to również doskonale poradzi sobie z mocno zabrudzonym silnikiem.

Dodaj komentarz