Jak wybrać wykładzinę do pokoju dziecka?

Wykładzina w pokoju dziecka to bardzo dobry pomysł. Można wybrać wzór, który jest barwny i radosny. Jednocześnie wykładzina jest ciepła i przyjemna dla naszego malucha. Dlaczego jeszcze warto wybrać wykładzinę do pokoju malucha?

Kolorowy świat

Pokój dziecka powinien być barwny i radosny. Dzięki wykładzinie bardzo łatwo to osiągnąć.

Wybierając wykładziny do pokoju chłopca można zdecydować się na rysunek miasta, gdzie pokazane są ulice, skrzyżowania czy rondo. Maluch może na takiej wykładzinie bawić się godzinami.

W pokoju chłopca świetnie będzie wyglądała również podłoga z klocków lego. Taka wykładzina zachwyci każdego miłośnika klocków. Piraci oraz postaci z Minecrafta również są przepiękne.

Do pokoju dziewczynki producent wykładzin poleca grę w klasy, kolorowe motyle bądź barwne ptaki, które siedzą na drzewach. Pięknie będą również wyglądały kotki, które leżą na wykładzinie czy pszczółki bawiące się na kwiatach.

O czym trzeba pamiętać wybierając wykładzinę do pokoju dziecka?

Wykładzina w pokoju dziecka będzie przyjemna. Trzeba pamiętać, że dzieci spędzają wiele czasu bawiąc się na podłodze. Maluch będzie miał ciepło w stópki i bez problemu będzie mógł godzinami siedzieć na wykładzinie.

Wybierając Wykładziny warto zwrócić uwagę na te modele, które na spodzie mają filc. Nie tylko ociepli on pomieszczenie, ale również wyciszy. Jest to bardzo potrzebne, by sąsiedzi pod nami mieli cisze spokój.

Producent wykładzin zaleca wybierać modele, które są łatwe do czyszczenia. W pokojach dzieci często dochodzi do zabrudzenia wykładziny jedzeniem, farbami czy kredkami. Warto wybierać wykładziny z krótkim runem, które można szybko odkurzyć, a w razie potrzeby bez problemu wyprać.

Chcąc, by wykładzina była bezpieczna dla naszego dziecka koniecznie trzeba wybierać te, które mają odpowiednie atesty.

Certyfikat Oeko-Tex standard 100 potwierdza, że wykładzina jest wolna od formaldehydów, pestycydów oraz innych, niebezpiecznych, substancji odpowiedzialnych za powstawanie alergii.

Certyfikat PZH wydawany jest przez narodowy Instytut Zdrowia Publicznego. Potwierdza on, że wykładzina może być stosowana tam, gdzie przebywają dzieci.

Dodaj komentarz