Okna PCV: najlepszy wybór

Kiedy słońce delikatnie dobija się do naszej sypialni, wstaje się nam lepiej, a kiedy w trakcie dnia możemy zobaczyć co dzieje się na zewnątrz, od razu robi się przyjemniej. Wpuszczając do środka świeże powietrze, możemy wreszcie odetchnąć. To wszystko dzięki odpowiednim systemom okiennym, bez których nasz dom byłby tylko pustą figurą geometryczną

Jak dobrać odpowiednie okna?

Ilość dostępnych rodzajów okien na rynku może przyprawić o zawrót głowy nie jedną osobę. Dlatego przed dokonaniem wyboru trzeba wziąć pod uwagę wiele aspektów.Materiał, z jakiego okna powinny być wykonane, system otwierania, rozmiar, kolor oraz niezbędne elementy dodatkowe. Wszystko w całości stworzy okna, które będą ładnie komponować się z elewacją i będą służyć niezawodnie przez wiele lat.

Okna PCV — zalety

Bez wątpienia modele drewniane wyglądają elegancko, ale wymagają one sporego nakładu pracy i energii, by cieszyć się pięknymi oknami przez wiele lat.Okna służą głównie do wietrzenia pomieszczeń, ale także wpuszczają światło dzienne, które jest znacznie zdrowsze od światła sztucznego.Dla osób ceniących sobie komfort poleca się plastikowe okna PCV. Ich wygląd jest równie elegancki, a możliwość barwienia materiału w masie sprawia, że mogą one do złudzenia przypominać okna drewniane. Do ich pielęgnacji potrzebna jest jedynie szmatka, woda i płyn, bez żadnych drogich detergentów i płynów konserwujących będą zachwycać przez wiele długich lat.W standardzie okna wykonane są z 5 – 7 komór, które mają zminimalizować straty ciepła. Takie właściwości izolacyjne pozwalają zaoszczędzić na ogrzewaniu w zimowych miesiącach.

Systemy otwierania skrzydeł okiennych

Żeby okno spełniało swoją funkcję należy dobrać odpowiedni system otwierania. Wybór uzależnia się od rozkładu pomieszczenia i potrzeb.Kiedy zależy nam, by pomieszczenia były dobrze przewietrzane należy wybrać okna otwierane na oścież. Jeżeli chcemy tylko wentylować pokoje można wybrać okna z system uchylnym. Najpopularniejszą opcją są okna z systemem rozchylo-uchylnym łączącym oba rozwiązania.

W oknach składających się z kilku skrzydeł każde z nich może otwierać się w inny sposób.

W ofercie dostępne są również okna stałe, których nie da się otworzyć. Takie rozwiązanie nie jest zalecane w budynkach mieszkalnych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie okna pcv.

Dodaj komentarz