Otul schody wykładziną

Nowe schody? Niekoniecznie. Wystarczy ładna wykładzina, aby schody w twoim domu nabrały zupełnie nowego wyglądu. Jakie jeszcze zalety ma wykładzina na schodach i jak ją wybrać?

Zamiast gruntownego remontu wykładzina

Nie podobają ci się schody w domu. Nie musisz przeprowadzać kosztownego remontu, aby zdecydowanie zmienić ich wygląd. Wystarczy, że położysz wykładzinę, a będą wyglądać zupełnie inaczej.Oprócz nowego wyglądu w twoim domu będzie ciszej. Nie raz pewnie denerwowało cię stukanie butów o schody. Wykładzina skutecznie wyciszy te dźwięki.Dobrze dobrana wykładzina sprawi, że w domu będzie bezpieczniej. Schody będą miały większą przyczepność, a w razie upadku miękka wykładzina go zamortyzuje.

Jak dobrać wykładzinę?

Dobrze dobrana wykładzina to połowa sukcesu. W mieszkaniach najlepiej sprawdzą się wykładziny dywanowe. Ich zaletą jest brak łączeń i szybki montaż oraz ogromny wybór wzorów. Dużą ofertę można znaleźć na internetowych stronach sklepów z wykładzinami, np. na https://www.wykladziny-warszawa.pl/wykladziny-na-schody.Wykładziny mogą być wykonane z różnych materiałów naturalnych i sztucznych. W zależności od preferencji możesz wybierać wśród m.in. wełnianych, wiskozowych, bambusowych czy jedwabnych. Oferowane są też specjalne wykładziny antyalergiczne. Szukając odpowiedniej wykładziny, oprócz jej wyglądu, weź też pod uwagę ścieralność. Tam, gdzie jest spory ruch, lepiej sprawdzi się wykładzina o podwyższonej odporności na ścieranie.

O czym trzeba pamiętać przy kładzeniu wykładziny?

Najlepiej powierz położenie wykładziny na schodach wyspecjalizowanej firmie. Zrobi to ona szybko i poprawnie. Jeśli jednak chcesz zrobić to sam, to musisz pamiętać o kilku rzeczach. Podłoże musi być odpowiednio przygotowane, a przede wszystkim równe. Wszelkie nierówności będą skutkowały szybszym przetarciem wykładziny w tych miejscach.Kup odpowiednią ilość wykładziny o odpowiedniej szerokości. Niezbędną długość wyliczysz mnożąc wymiary stopni przez ich liczbę. Do tego dodaj jeszcze 5 cm zapasu. To optymalna ilość wykładziny, którą musisz mieć, aby wygodnie ułożyć ją na schodach.

Dodaj komentarz