Najpopularniejsze kontenery

Nie ważne jaki rodzaj złomu przewozimy i jakich rozmiarów są metalowe elementy. Podstawą jest to by były transportowane w bezpiecznych warunkach, przykryte i by nie stały się zagrożeniem w ruchu drogowym. By te wszystkie założenia były spełnione, złom musi być przewożony odpowiednim kontenerem. W tym artykule przedstawimy najbardziej znane i najpopularniejsze kontenery na złom.

Klasyczne i mocne czyli seria EKO-1

Seria EKO-1 to kontenery budowane w oparciu o sprawdzoną i mocną konstrukcję z profili stalowych. Ich dodatkową cechą jest wyposażenie w hak – uchwyt ułatwiający zarówno przesuwanie pojemnika oraz łatwiejszy jego załadunek i mocowanie do samochodu którym ma być następnie przewożony. Przedstawiona seria kontenerów budowana jest w wielu wariantach przystosowanych do różnych okoliczności pracy.

Przykładowo wariant EKO-1 H Hardox to model wzmocniony, przystosowany do przewozu najbardziej wymagających i ciężkich przedmiotów z jakimi zmaga się branża złomiarska. Centymetrowej grubości blaszane ścianki mają ogromną wytrzymałość, a zastosowana tu najwyższej jakości trudnościeralną stal bez problemu znosi uderzenia i otarcia naturalnie występujące w transporcie metalowych przedmiotów.

Ciekawe nowinki

EKO-1 z hydraulicznym dachem to wariant dobry dla przewożących mniejsze przedmioty mogące przebić się przez plandekę. Zastosowany tu kompozytowy dach wyposażono w hydrauliczny mechanizm podnoszenia i opuszczania co znakomicie ułatwia pracę i oszczędza zbędnego trudu ciągłego otwierania i zamykania zawiasów.

Kontener EKO-2 z klapą hydrauliczną i plandeką to bez wątpienia najciekawszy z pojemników reprezentujących kontenery na złom. Jest to jeden z najnowocześniejszych kontenerów występujących na polskim rynku. Pojemnik ten posiada system automatycznego nakrywania plandeką dzięki czemu robotnicy nie muszą marnować czasu na długie zakładanie i wiązanie. Klapa hydrauliczna umożliwia łatwe zsunięcie całości ładunku. Całość procesu może być sterowana z kabiny kierowcy.

Uniwersalne i niedrogie

Modnym na polskim rynku wariantem kontenera jest też seria KW zawierająca solidne i prostej budowy kontenery bez zbędnych nowinek technicznych. Wykonanie konstrukcji z podwójnych profili wzmacnia wytrzymałość i możliwości ładunkowe a prosta statyczna budowa sprawia, że te kontenery na złom są po prostu uniwersalne.

Jednym z przykładów kontenerów serii KW jest model KW-35. Posiadający pojemność rzędu 35 metrów sześciennych. Pojemnik posiada proste w użytkowaniu drzwi typu holenderskiego otwierane na boki. Dodatkowym atutem są rolki i szyny ułatwiające załadunek i przewóz na samochodzie ciężarowym.

Dodaj komentarz