Kilka pomysłów na doświetlenie salonu

Szkło, plastik czy może metal? Nowoczesne rozwiązania w branży oświetlenia pozwalają na oryginalne i niezwykłe aranżacje, dzięki czemu nasze salony, kuchnie, łazienki czy tarasy nabierają wyjątkowego charakteru. Jeśli marzy Ci się odmiana Twojego mieszkania, warto zajrzeć, co nowego w sklepie z oświetleniem.

Doświetlamy salon – tu nie powinno być ciemno

Wymiana żyrandola to z reguły nic wielkiego, ale potrafi odmienić charakter całego pokoju. Nic więc w tym dziwnego, że sklep z oświetleniem cieszy się szczególnym powiedzeniem – w końcu światło to również ciepło i dobre samopoczucie. Takie sklepy przyciągają swoim blaskiem i ciepłem, a kończy się na tym, że wychodzimy z nową lampą. Ale to akurat bardzo dobrze, ponieważ nie ma nic gorszego niż niedoświetlony salon. Spowite w mrokach obrazy, fotografie czy książki nie dość, że nie przyciągają wzroku, to nawet zniechęcają do ich oglądania.

W każdym salonie powinno być kilka źródeł światła. Jednym z podstawowych jest oczywiście lampa wisząca, ale nie powinno zabraknąć także tutaj dodatkowych źródeł jak choćby lampa podłogowa. Jeśli salon jest duży i oprócz kanapy stoją w nim fotele i stolik, to zdecydowanie przyda się tam praktyczna lampa stojąca, która będzie również elementem wystroju wnętrza.

Jak doświetlić mroczne kąty?

W dużym pokoju może być dużo takich miejsc, które pozostają ciemne i niechętnie tam przebywamy. Już sam telewizor na ścianie można doświetlić przy pomocy oświetlenia LED. Usytuowana taśma we wnękach ściany da delikatne i rozproszone światło, które będzie samo w sobie ciekawą dekoracją.

Jak doświetlić regał z książkami? W tym przypadku również sprawdzą się lampy LED lub reflektory. Coraz częstszym rozwiązaniem jest również oświetlenie szynowe, dzięki któremu można stworzyć oryginalne aranżacje świetle. W tej kwestii na pewno doradzi nam sklep z oświetleniem.

Oszczędzanie energii, czyli oświetlenie LED

Nie wszyscy lubią zimne światło emitowane przez lampy LED. Nie da się jednak ukryć, że to niezwykle oszczędna opcja, bo mimo iż same lampy są droższe, to jednak są znacznie bardziej energooszczędne, a ich żywotność dużo lepsza. Trzeba oczywiście zainwestować w dobrej jakości lampy LED.

Lampy LED stanowią bardzo szeroką ofertę w sklepach z oświetleniem. Są coraz bardziej popularne, a ich różnorodne formy i kształty zachęcają do zakupienia i tym samym oszczędzania na energii elektrycznej. Mogą być zarówno wiszące, stojące jak i w postaci listew czy pasków. Zwracają uwagę swoim nowoczesnym wyglądem i są bardzo dobrym źródłem równomiernego światła.

Dodaj komentarz